Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Járástanulás) Nem szabad...

(Járástanulás) Nem szabad kézen vezetni a babát. Oké, de hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, és már nagyon szeretne menni, de még nem tud önállóan járni. De mindenhol feláll, majd kiharcolja, hogy menjek oda és fogjam meg a kezét (ha nem megyek, elengedi amibe kapaszkodik és eldől..), majd amint megfogom a kezét, elkezd lépegetni. Ilyenkor nagyon boldog, büszkén mosolyogva körbesétálja a szobát, szerintem legszívesebben ezt csinálná egész nap.

Viszont olvastam több helyen, meg gyógytornászok is egységesen azt mondják, hogy az önálló járás előtt ne vezessük így kézen fogva a babát, mert ártalmas lehet, várjuk ki amíg magától elindul.

Na igen, de mi van akkor ha a baba ezt szinte "kiharcolja" és szinte egész nap ezt csinálná? :(

Amint odamegyek, már kapaszkodik fel rám, fogja a kezem és elkezd lépegetni.

Ti hogy oldottátok ezt meg? Tippek, tanácsok? Köszönöm!


2019. dec. 3. 08:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
82%
Anya mindig látótávolsàgban van, szeretget, bíztat,távolról is, mindig segít abban, amire nem vagy képes, amit tudsz, azt viszont neked kell csinálni, anya csak néha könnyít és nem csettintésre ugrik. Én ezt tanítom a gyereknek.
2019. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!