Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy ne lógjon...

Mit csináljak hogy ne lógjon folyton rajtam, ne kelljen folyton felvenni?

Figyelt kérdés

Durván hangzik tudom.

Az a helyzet hogy sérv műtétem lesz ami után ugye nem emelhetek, nem is akarok kockáztatni. Viszont van egy 15 hónaposom aki folyton "rajtam lóg". Nagyon anyás, nem is tudom hogy lesz meg nélkülem.

Elkezdtem leszoktatni, sikertelenül.

Próbáltam hogy lehajolok hozzá és elmagyarázom hogy most nem vehetlek fel. De ha nem veszem fel csak hisztizik. El sem tudom képzelni hogy szoktassam le...


2019. dec. 8. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le hozza es vedd az oledbe, igy te is pihensz, a házimunka úgyis megvar 😛 es a törpe is örül hogy csünghet anyan.
2019. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk szerintem ha látja hogy gyenge vagy és kötés lesz a hasadon, másképp fog viselkedni.

Barátnőmnek egy váratlan nagy hasi műtét után a kisded és baba korú két gyereke meghatóan megértő volt.

Ezért szerintem előre csak annyit szoktasd le, ami erőszak vagy a gyerek összezavarása nélkúl megy (ha eddig mjnfig felvetted, akkor ez trauma neki ha most ok nélkül hirtelen nem - nyilván neki nem érthető az ok, míg a sebet és fájdalmat ösztönösen érteni fogja).

Nem tudom eljátszani érdemes-e pl plüssökkel de sztem még kicsi.

2019. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Remélem sikerülni fog így. Ha tehetném nem akarnám leszoktatni mert én is megszoktam és szeretem mikor rajtam lóg :D

Értelmes egyébként nagyon és nagyon okos. Csak az az idő amikor fáradt, ráunt játszani vagy épp szégyenlős olyan jön hogy vegyem fel és ezt nem ajarja megérteni csak hogy nem.

De persze az én hibám hogy folyton felvettem amikor szerette volna, de hát na első baba :)

2019. dec. 8. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel aztán ülj le vele a kanapéra. Nem baj hogy folyton felvetted ha kérte. Nem lett elrontva a gyerek. :)
2019. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!