Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dörzsöli a szemét, álmos, de...

Dörzsöli a szemét, álmos, de ha ágyba teszem vagy ringatni próbálom dobálja magát, sír. Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mennyi idős?az én fiam kb.7hónapos koráig csak sírva aludt el.álomba sírta magát.ma már sírás nélkül, szépen elalszik egyedül.2éves lesz pár nap múlva.
2010. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
9 hünapos! most is ezt csinálja, dörzsöli a szemét, de ha leteszem vagy altatni próbálom karban konkrétan örjöng, már elcsuklik a hangja is sírás közben olyan erőteljesen sír. majd megszakad a szívem, de úgy érzem ha nem teszek vmit akkor nem lesz változás a dologban és ez lesz mostmár mindig.
2010. júl. 20. 10:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is van néha, hogy már túl fáradt. Ilyenkor a karomban is dobálja magát, de ha leteszem üvölt. Ha nagyon behergeli magát nem szoktam letenni, inkább "magamhoz szorítom" (nem durván, de határozottan) és ringatom tovább, egy idő után elhallgat, 2-3 perc és már félig alszik a karomban, ilyenkor leteszem és akkor már elalszik.

Ha nem a "behergelős" sírás, hanem csak kiabálgat, hisztizik, akkor van, hogy leteszem és ott hagyom. Kettőt kiabál még, aztán rájön, hogy nincs értelme és elalszik.

4 hónapos

2010. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, még énekelni szoktam neki miközben ringatom, de nagyon csendesen, így muszáj elhallgatnia, hogy hallja :)
2010. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy eddig eszembe sem jutott hagyni sírni, de most már eljutottam odáig hogy lehet ez lenne az egyetlen megoldás, de nála nincs olyan hogy 5-10 perc és belefárad, eddig talán max 15 percig vártam, de ki tudja meddig csinálná, de NEM BÍROM nézni, hallgatni, ahogy torka szakadtából üvöltve sír, biztos gyenge vagyok hozzá de nem megy.
2010. júl. 20. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:

szia, én nem hagynám sírni, sztem az a jó megoldás, amit az egyik válaszoló ír: nem durván de határozottan le kell fogni (magadhoz szorítani). akkor megtanulja, mi a módi, közben lehet neki énekelni, vagy beszélni hozzá nyugodtan, vagy valamit , amin amúgy nevetni szokott, ilyesmi. az én babámnak is volt egy ilyen korszaka szintn 9 hó körül, és én bizony lefogtam, pár alkalom után elaludt magától, szépen. na nem magától, mert ő cicin aludt el, de probléma nélkül. akkor minden más fontosabb volt mint az alvás, mert akkor tanult meg mászni. utána amikor járni megtanult, szintán volt egy hasonló időszak.

most is volt egy nemrég: dackorszak miatt, este nem akart elaludni, hanem felkelt volna hülyéskedni. én meg nem törődtem vele, hanem úgy csináltam, mintha aludnék (melléfekszem és úgy szokott elaludni). na ezt 2x eljátszottuk, aztán a 3. alkalommal rájött hogy totál felesleges a cirksuz, mert nincs közönség. és meg is szűnt a probléma. :)

19 hós kislány anyukája

2010. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én írtam a "lefogást", meg másik módszernek, hogy hagyd ott... most épp megint csinálja a balhét :)

Mi nem alszunk soha egy ágyban, meg nem szoktam megvárni azt sem, amíg elalszik a cicin, ha félálomban van, akkor szólok neki, hogy eszik vagy alszik?! Arra mindig kicsit felébred és vagy tovább szopizik vagy elengedi. Nálunk ez így alakult, de amúgy sem tudnám, mert ilyenkor (nem éhes hanem álmos) el sem fogadja a cicit, hanem elfordul.

Szóval én most is otthagytam, mert látom rajta, hogy tényleg álmos, ásítozik, meg ragad le a szeme. Mindig figyelem, hogy ha nem elhalkul, hanem hangosodik, akkor persze visszamegyek hozzá!

2010. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ennyi időbe telt, egyszer kellett visszamennem kicsit ringatni. Most már alszik.
2010. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, ezt a linket egy másik kérdésnél olvastam, de lehet, hogy neked is segít!


[link]

2010. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy minden babánál más válik be, ezért is próbálok ki mindent ,de pl nálunk az hogy az ágyamba fektetem és lefekszem mellé, sem válik be mert ahogy a hanyat fektetem már fordul is át és ül vagy áll fel. Ezért ezt max 2x próbáltam, többnyire mindig a saját ágyában altattuk ill. karban ha már nem volt más választás, de az ágyában is azt csinálja hogy hátára fektetem ahogy elengedem fordul át, ül, áll és sír...néha olyan reménytelennek tűnik a dolog, fárasztó minden nap 10ig ezzel "bajlódni".
2010. júl. 20. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!