Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitsegre lenne szuksegem!...

Segitsegre lenne szuksegem! Uj agyat kapott 21 hos lanyom miert nem akar benne aludni?

Figyelt kérdés
4 honap mulva jon a kisteso a nagyobbiknak vettunk egy masik agyikot de nem akar benne aludni nappal elvan rajta de ejszaka sir hogy tegyem a kicsi agyaba.Az uj agya ijen egyszemelyes agy nem hasonlit a kisagyara,kokusz matrac van hozza ,a kisagyaban valami mas matrac van.Ketsegbe vagyunk esve mi lesz ha nem akar majd benne aludni mikor mar meglesz a pici ? Mit tegyunk.?Ti hogy csinaltatok?
2010. júl. 20. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez természetes reakció nála, hiszen a régit szokta meg, az újat még idegennek találja.

Amikor megszülettem, a testvéremnek is vettek anyumék egy nagyobb ágyat, kezdetben ő sem volt hajlandó ott aludni. Még a kiságyból is kiszedte a fából készült rácsot, bemászott mellém engem meg kitúrt...

Fektesd le esténként az új ágyában, olvass neki amíg el nem alszik. Idővel megszokja majd.

2010. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

17 hónapos volt a nagyobbik, mikor született a kistesó, nálunk ilyen gond nem volt szerencsére.

Együtt mentünk el ágyat venni, ő választotta ki, aztán otthon anya is belefeküdt, milyen jó,milyen kényelmes, stb, telepakolta macikkal, kimondottan élvezte.


Azt hiszem, ilyenkor mondják, hogy attól fél a gyerek, hogy a baba átveszi az ő helyét -átvitt és tényleges értelelmben is- ragaszkodik a sajátjához, éled már a féltékenység, érzi,hogy valami készül, de teljesen nem érti még, hogy mi fog történni a családban.


Én nem erőltetném a helyedben, ha nagyon ragaszkodik a régi ágyához, inkább a Picurnak vennék másikat (használtan nem nagy befektetés egy rácsoságy)


Minden jót nektek,

3 gyerekes anyu

2010. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi arra is gondoltunk hogy egy nap mikor leviszem a parkba apa itthol marad es elteszi a kisagyat szetszedi es majd kitalalunk valamit hogy hova lett.de ez lehet hogy rossz otlet vagy?
2010. júl. 20. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én írtam ki,nekem sokat segítettek a válaszokkal... :)

És szerintem jó ötlet amit írtál,hogy elrakni egy időre a régi ágyát.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. júl. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert nem az övé.

Adjátok neki! Csomagoljátok be, kössétek át szalaggal, tegyetek bele egy kívánatos új plüssállatot, naygon szép ágyneműt. Legyen jó anya-szaga! Nagyon kívánatos legyen!

Adjátok át neki nagy ünneplés és csinnadrtatta mellett, hogy ez az ő új ágya! Ünneplés, tapsolás, zene, torta, csillagszóró!!!Esetleg egy játék pólyás baba. Mondjátok, hogy Nagykislány- avató ünnepet tartotok. Még vendéget is hívhattok.

Egy-két este feküdj mellé az új ágyba!

Nincs baja az új ággyal, az a baj, hogy a régit érzi a saját alvó ágyának. Arról le kell mondania, önként, saját szívből. Ha nagyon kívánatos az ú ágy-ágynemű, akkor tetszeni fog neki!

Én még egy kattogós piros lakkcipőt i s kilátásba helyeznék, mint afféle nagylánynak - csakhogy azzal vele jár a nagyágyban alvás.

De néha azért látogathassa meg a régi kicsit!

Arról meg csináljatok egy fényképet, mikor utoljára alszik benne, és ragasszátok be a családi fotóalbumba, ahol a kiskori képeit őrzitek!


a régit meg majd meg kell kérni,m hoyg adja ő a kistesónak, s csomagoljátok be annak! Egy nagy textilbe is be lehet, ha noincs annyi papír. S várjátok, hogy mikor jön már...

2010. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 16 hónapos, kb 3 hete vettünk neki egy nagy egyszermélyes ágyat, de szerencsére Ő első naptól elfogadta. Nálunk is jön a kistesó, így muszály volt. Lehet hogy könnyített a helyzeten az tudat, hogy a kiságya átkerült a mi hálószobánkba és ott látja nap-mint nap, de azóta sem akart belemászni egyszer sem. Időnként előfordul, hogy hajnalban átjön hozzánk- pl. fogzásnál, oltás után- de ilyenkor szó nélkül visszaviszem a szobályába, oda adom a cumit és alszik tovább.

Próbáld meg esetleg azt, hogy egy-két éjszaka amíg el nem alszik, befekszel mellé, ha esetleg felébred, akkor vidd vissza az ágyába és feküdj mellé újra, amíg el nem alszik. Talán egy két nap, max egy hét alatt megszokja majd. Sok szerencsét.

2010. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!