Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar a babám a...

Miért nem akar a babám a kiságyában aludni?

Figyelt kérdés
Mindenhol máshol, csak ott nem... Szépen alszik a babakocsiban, mózesben, én ágyamban, csak ott nem. Ha elalszik cicin vagy ringatva, vagy akárhogy és leteszem vagy átteszem az ágyába, felébred és bőg max. 10 percen belül... Igazából nekem már mindegy, hol alszik, csak a légzésfigyelő miatt idegesít. Ja, 8 hetes.
2011. nov. 19. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Mert idegen neki, nincs hozzászokva. Csináld úgy, hogy ami kicsit fent van, azt szopáson kívül töltse az ágyában de úgy, hogy te is ott maradsz mellette. Így szépen lassan megbarátkozik vele. Az nem tragédia, ha sír, mivel letetted, különváltál tőle, szeretné, ha felvennéd. Hagyhatod egy kicsit sírni, nem kell minden nyekkenésre felvenni, mert akkor felkapatod.
2011. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, mi magunk mellé vettük úgy,hogy kivettük a rácsot, rá a figyelőt, arra a matracot (így mellettünk aludt a földön,de a légzésfigyelő is alatta volt). nem tudom mi lehetett a baj, így aludt.
2011. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

öcsém is csak anyuékkal vagy főleg a babakocsiban aludt.

a védőnő azt mondta azért mert ugye ha a szülőkkel alszik akkor érzi az anya közelségét és megnyugszik,ha a babakocsiban alszik ott azért nyugodt,mert a méhen belül is kis helyen volt és megszokta.

2011. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet mert nagy és hideg? szerettesd meg vele :) nappal mikor ébren van, tedd be 5-10 percre, hogy ismerkedjen vele, kapcsold be a forgót, csörgőzz, stb. este ha próbálod benne altatni tekerj össze egy nagyobb plüss pokrócot és tedd a hátához (oldalt feküdjön).

alá is tegyél nagyon finom, puha pokrócot :)

és told az ágyatok mellé, közvetlenül melléd, hogy lásson. ha megszokta, akkor vissza lehet tenni a kiságyat a helyére.


én mondjuk gonosz voltam ilyen szempontból, ha felébred elringattam és visszatettem. volt, hogy egész éjjel nem aludtunk de ebből nem engedtem. a szeparációs szorongás is szörnyű volt, de túléltük :D most meg már 2 éves és nem tudjuk lecserélni a kiságyát mert annyira szereti, az a kis zuga :)

sajnos anyósom egyik babája meghalt, így kaptunk légzésfigyelőt tőlük és tényleg szigorúan azon aludt mindig a babám.

2011. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálom majd mindig visszateni alva, hátha bejön...
2011. nov. 20. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!