Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a két baba közt kicsi...

Akinek a két baba közt kicsi a korkülönbség. Hogy bírtad a terhességet? És szülés utáni dolgokat?

Figyelt kérdés
Megint babás vagyok 10 hós a babám. Nagyon boldog vagyok de félek is, hogy nem fogok tudni foglalkozni rendesen az elsőszülöttel mert minden időmet kitölti majd az újszülött.Hogy lehet ezt meg oldani?
2010. júl. 20. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ez attól függ hányós leszel-e vagy sem. 6 hónapos volt a kisfiam mikor teherbeestem. most hogy a végén vagyok (39. hét) a nagy meleg + nagy pocak már nehéz. de eddig nem volt az. nekem nem volt hányásos időszakom, tehát ezt nem tudom meg mondani, az biztosan nagyon rossz.

Amire figyelj, az a hirtelen mozdulatok. azért mondom ezt, mert ahogy számolom a gyereked pont akkor kezd el rohangászni, esni kelni, amikor kb. félidős leszel. és az anyai ösztön hogy elkapd elég erős ám!, szóval figyelni erre. az emelgetés nálam nem volt kérdés, én felemeltem és kész. nem lett tőle baj. gyerekkel vizsgálatra ne menjél, mert rémálom. ha hányós leszel, akkor kérj segítséget. és a végéra is a 38. héttől, mert akkor már azért nehezen mozog az ember. a szülés utáni dolgokat még nem tudom :-) de be vagyok tojva.

2010. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk 17 hónap a korkülönbség.

én csak annyit mondok hogy nagyon nehéz!!!! ha ezt tudom, akkor még vártam volna vele. az egyik kicsi, a másik pici.

a nagyobbik kisfiam azóta még anyásabb lett hogy megszületett a kistesója. ő is kisfiú.

ha nincs segítséged akkor nagyon nehéz lesz. nekem van segítségem, itt laknak szemben az anyósék dehát nem lehet mindig rájuk számítani.

az altatás is elég nehéz, mert addig lefoglalni a nagyobbikat aki most 2 éves és 2 hónapos hogy elaludjon a tesója az ölemben vagy rajtam fekve kész művészet. a kicsi most lesz 9 hónapos. Vele most a legnehezebb, menne , már 7 hónaposn mászott, már 8 hónaposan állt és most sétálgatni kell vele, állandóan ölben lenne de ott a nagyobbik is.

amikor etetem a nagyobbikat a kicsi sír értem vagy fordítva.

írtó nehéz, a szívem szakad meg értük hogy nem tudok mindig mindent megtenni értük EGYFORMÁN!!!

de sebaj, még fél év és jó lesz. összenőnek, együtt fognak játszani, stb...

kitartás.....

a szülés után nem volt időm pihenni, mert ott volt 2 gyerek :) erről ennyit.

szia. Edi

2010. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14 hónap korkülönbséggel szültem. A terhesség simán elillant, időm se volt foglalkozni vele. Szülés előtti nap nagyon erős jóslófájásokkal még mászókát másztam a gyerek után. Utána egy kicsit rosszul viseltem a kialvatlanságot, de ezen kívül abszolút nem volt vészes. Azóta eltelt 10 hónap és most már kifejezetten simán és olajozottan mennek a dolgok.
2010. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

21 hónap van a 2 lányom között. 2 éves és 2 hónaposak jelenleg. Nekem fura, hogy valakinek van segítsége és mégis nehéz. Mi 20 km-re költöztünk a szülőktől, se rokon se semmi a városba ahol élünk és mégis boldogulok. Minden időbeosztás kérdése. Főzök, mosok, takarítok...stb + novemberre készülök nyelvvizsgára, heti 1x 2 órát anyukám vigyáz a csemetékre míg én a tanárnál vagyok és szeptembertől jön az egyetem ismét.

Szerintem semmi nem lehetetlen.

240 nm családi házban élünk nagy kerttel, kutyával és minden rendben van.

Jó időbeosztás a titka mindennek, és persze hogy 1 nap reggel 5-től éjfélig tart. Anyasors :( ez van :)

2010. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. utolsónak igaza van. egy nap fél 5-től éjfélig tart, hogy minden beleférjen. és tényleg jobb ha van menetrend. hál isten az nekünk is van, egy picit most borul, mert átállunk a napi 2 alvásról az egy alvásra. a többi majd elválik. nekem kell a segítség a végére. de lehiszem, hogy valaki nem is igényli. ez mindenkinél más. ha nincs segítséged, azt azért javaslom, hogy a kaját rendezd le valahogy, hozasd, vagy főzzön valaki. lesznek zűrösebb napok és ha még te sem eszel, akkor kitör a balhé, ez tuti.
2010. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!