Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első és második baba...

Ha az első és második baba között nincs olyan nagy korkülönbség, akkor tényleg könnyebb a második szülés?

Figyelt kérdés

Azt hallottam a szervezet "emlékszik" még rá, így könnyebb, mintha évek telnének a két gyerek között.

Egy babám van, 5 hónapos, várom a véleményeket, tapasztalatokat:)


2011. márc. 28. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

tudni még nem tudom, csak remémelem :)

a nőgyógyászom azt mondta, hogy igen.


amit már tapasztaltam, hogy minden sokkkal előbb van, hamarabb érzem én is, és apa is a mozgásokat, akkor hamarabb érzem, hogy nyomja a hólyagomat, a méhszájamat. sokkal hamarabb kezdett látszani a pocim :)

ami nagyon-nagyon jó, hogy most nem feszül/viszket a hasamon a bőr, amitől majd megőrültem az első terhességem alatt.

a doki azt mondta, igen, hogy a második gyorsabban szokott menni, és a gátmetszés esélye is sokkal kisebb így.


a gyerekek között 17,5 hónap lesz.


22 hkm

2011. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

17 hónap van a lányom meg a fiam között.

Igazából mindketten nagyon-nagyon gyorsan születtek (első: 2,5 óra alatt az egyujjnyi tágulástól számítva, a második: 2 óra alatt), spontán, hüvelyi úton, repedés és vágás nélkül. A második szülés mégis sokkal-sokkal jobban fájt, nagyon megszenvedtük a kitolást, mert mint közben kiderült, hiába nyomtam, a zsinór rá volt tekeredve és minduntalan visszarántotta. Ha ez a komplikáció nem merült volna fel, valószínűleg max 1 óra alatt megszületik a doki szerint és egyáltalán nem szenvedtem volna.

Egyébként az én nőgyógyászom szerint is könnyebb szokott lenni a kis korkülönbséges szülés, bár ő is és én is hiszem, hogy leginkább fejben dől el.

2011. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék még több gyereket, csak kicsit most még tartok a szüléstől...nem tudom miért, nem volt olyan hosszú az első, csak nagyon fájdalmas.

Anyum is azt mondja, hogy jobb ha kicsi a korkülönbség...De egyenlőre még görcsölök, ha a szülésre gondolok...

2011. márc. 28. 18:28
 4/10 A kérdező kommentje:
illetve csak az utolsó másfél óra volt kb fájdalmas, oxyt kaptam, na az után elég durva lett...mondjuk az én fiamon is körbe volt tekeredve a zsinór...kétszer, a nyakán
2011. márc. 28. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:

szia, a szülést még nem tudom, nálunk 15 hó lesz a babáink között.

Egyébként a terhesség sokkal könnyebb, elsővel rengeteget hánytam, most alig néhányszor, nem is undorodtam dolgoktól, jobban is viselem magam, és a pocakom már látszik (17 hetes vagyok) :)

Remélem, hogy könnyebb és gyorsabb a második szülés, részben úgy gondolom, mint az egyik kedves válaszoló, hogy fejben dől el, így volt az elsőnél is :)

2011. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, fejben dől el,ebben igazatok van:)
2011. márc. 28. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom még nekem sincs, de én is a második Babánkat várom, és nem lesz nagy korkülönbség kettejük között. Csak remélni merem, hogy rövidebb lesz a második szülés, nekem az első nagyon gáz volt... Kíváncsi vagyok a tapasztaltak válaszaira.:)
2011. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én négy gyereket szültem.Az első 3 között 2,5 év korkülönbség van.A harmadik és a negyedik között pedig 7 év.

Nekem a legnehezebb szülésem a második volt.Pedig ő volt a legkisebb súllyú.3350 és 55 cm,már a negyedikhez képest,aki 4300 és 62 cm-rel született.VISZONT A 3.VOLT A LEGESLEGKÖNYEBBBBBB!!!!!!!!!!!!!

2011. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez erdekes, mar mint a 4 gyermekes edesanya valasza.

En csak par hetes vagyok a 2.-al es 26.5 ho lesz a 2 kozt kb. Londonban elunk, itt nem divat meginditani szulest/csaszarozni, igy 46 orat vajudtam a fiammal. En ennel csak kevesebb es konnyebb szulest tudok elkepzelni. :)

2011. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerosom 2 kislanynak adott eletet, 15 ho korkulonbseggel es mindket szulese 1.5 ora volt. Pedig o vasaggyal egyutt 45 kg.
2011. ápr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!