Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele, hogy ne...

Mit csináljak vele, hogy ne üvöltsön minden altatás előtt? Miért változott meg hirtelen minden? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám. Az utóbbi 3 napban minden elalvás előtt üvölt. Mindegy hogy kézben van e vagy sem. Eddig napközben órákig aludt aztán felkelt evett játszott és aludt egyet megint. Mindig kézben altattam el. Aztán egyik nap minden megváltozott. Ha el is alszik akkor is csak max 30 percet aztán fent van de persze hulla fáradt. Kézben is akkor marad el ilyenkor ha sétálok vele, amint leülök sír. Akkor is ha már elaludt. Éjszaka ugyanez. Tegnap is fél kettőig sírt. Időben elkezdem altatni mindig amikor látom rajta, hogy álmos de mindig sírás a vége. Kezdek kikészülni a 0-24es sírástól. Semmire nincs időm itthon mert letenni sem lehet.

2019. dec. 21. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
4. Trimeszter. Elkezdte felfogni, ő már nem anya pocija védett burkaban van. Szeretgesd, ez kell neki. Én nem hiszem, hogy a hasfajasra kell fogni, mert a védőnom mindent arra fogott.
2019. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Az a baj hogy nem kellene ennyit hurcolni. Hozzá van szokva a jóhoz, a fejedre nőtt :) ki kell húzni a sírással azt a pár napot mire megszokja a rendet, hogy nem csak ő van a világon, mert már moat nem tudsz miatta levegőhöz jutni.
2019. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szeretgetem egész nap de az sem jó :( én sem hiszem, hogy a hasa fájna. Plusz reggel ha felkelt 7-8 fele eddig mindig evés után mellettem visszaaludt még 11-12ig. Tegnap óta ez sem működik már. Lerakom magam mellé, már majdnem elalszik és elkezd sírni. Felvettem sírt....leraktam sírt. Most a babakocsiban tologatom de amint megállok vele már mocorog is.
2019. dec. 21. 10:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz kettes? Hagyjam sírni? Nem tudom, nekem ez elég drasztikus. Bár tèny hogy kézben is sír kivève ha mászkálok ugye...
2019. dec. 21. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Leírtad a megoldást: ahogy abbahagyod a tologatást, sír. Nem kell abbahagyni. Nézd meg valamelyik kismama oldalon mennyit kell aludnia, addig tologasd, amíg te alszol, tologassa más. Nekem is ölben alszik a gyerekem, ha szerencsés a nap. Ha nem akkor őt is ringatni kell. Elnövi pár hónap után. Ha tologatva nem aludna el, vagy a hasfájós tartásban (az alkarra téve hassal, pont úgy néz ki mint egy tigris a fán) akkor kell gyerekorvost keresni.
2019. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
2-es vagyok. Nem azt mondom, hogy hagyni kell Állandóan sírni, csak nem kell minden nyikkre felvenni és ha sír, hagyd egy kicsit, nem lesz semmi baja. Hiszen az öledben is sír. Én ilyenkor mindent kipróbálok. Teáztatom, hátha szomjas. Etetem, hátha éhes. Masszírozom, hátha a pocakja fáj. Én már ismerem a babámat, hogyha ezek nem válnak be akkor semmi, hagyom kicsit sírni és kifárad, elalszik. Nem ártok neki, te se érezd miatta szrul magad :)
2019. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De az megoldas lenne, hogy orakig tologatom? Nem szokja meg? Nem szoktam elso nyikkanasra felvenni , mindig hagyom picit csak persze sajnalom mar :( plusz olvastam hogy nem jo ha sirni hagyjuk mert kihat at idegrendszer fejlodesere es azt erzi hogy nem kap segitseget. tegnap egyebkent a hordozokendoben aludt 3 orat du 3-6ig de sajnos az sem mindig valik be, csak nagyon ritkan.
2019. dec. 21. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Drasztikus persze meg sajnálja az ember de tényleg rá kell szoktatni, hogy egyedül alszik el mert később csak rosszabb lesz. Nem kell folyton ölbe venni meg hurcolni mindenhova. Igen is rá kell szoktatni, hogy ott van anya de nincs állandóan kézben és nem ringatják órákig hogy aludjon. Most még könnyű mert kicsi de ha nagyobb lesz és akkor is rá lesz szokva a több órás tutujgatásra lefekvés előtt azt már nem fogod bírni. Szépen lassan csökkenteni kell a fogdosás meg ringatás mennyiségét, utána le kell rakni aludni akkor is ha ordít.
2019. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, hány éves vagy?
2019. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még a múlt században születhetett, akkor voltak ezek a nézetek...
2020. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!