Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen nyűgös 3 hetes...

Miért ilyen nyűgös 3 hetes babám délutántól elalvásig? Mit tehetnék még, hogy ne sírva aludjon el?

Figyelt kérdés
Főleg elalvásnál. 22-23 óra között eszi meg a vacsiját (tápszeres), utána pedig kínszevedés az elalvás. Kb 1-1,5 órát altatom, vagy kézben vagy magam mellett és nagyjából 5 percenként felsír akkor egyre jobban ordít majd abbahagyja ahogy nyugtatom és így alszik el. Egyszercsak kidől, szó szerint álomba sírja magát. Reggel felkel enni és onnan délutánig eszik meg alszik majd kb 17 órától fent van nagyjából estig, 20-30 perces alvásai vannak ilyenkor. Nem hiszem, hogy a hasa fáj mert csak este van ez. Ha elalszik végre utána már csak kora reggel kel enni.

2019. nov. 16. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
A délután és este nehéz az ilyen piciknek. Hordozni próbáltad? Egy esti séta hordozóban nem segít?
2019. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam a rugalmas kendőt egyszer de nem nagyon tetszett neki, de még próbálkozom vele hátha :)
2019. nov. 16. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Esti fürdetést és etetést próbáld meg korábbra hozni, lehet, hogy túlságosan fáradt már.
2019. nov. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hiába hozom előre akkor még nem alszik el rendesen. Max alvási ideje akkor fél óra és nagyon későn alszik el rendesen. Ma éjjel például extrém volt a helyzet mert 2 körül aludt el :(
2019. nov. 17. 06:19
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Hasonloan voltunk mi is 3hetesen nekunk az segitett hogy noveltuk a kajajat. 3hetesen van egy novekedesi ugras lehet azon megy keresztul. Most megint ugyan igy jarunk 3honaposan.
2019. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam. Viszont egyszer adtam neki 120 ml tapszert es vissza is bukta. Akkor egyszer ette meg egyebkent a 90 ml-bol is hagy par kortyot. Meg mar 2 hetes kora ota van ez a siras. :( Most ejjel nagyon sirt szokas szerint. Ferjem ejszakas volt. Felhivtam, kihangositottam, hogy a baba is halja es mintha elvagtak volna a sirast. Utana igaz, hogy nem aludt el de nem is sirt. Szerintetek????
2019. nov. 17. 10:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó kérdésedre, szerintem szimplan csak hallott egy megnyugtató hangot vagy egy új ingert és ezért hagyta abba tegnap a sírást. Van mikor már az anya túl türelmetlen a babához. Ilyenkr jót tehet valaki más jelenlete, mert ezt a baba is megerti allitolag. Még a telefon tulvegeről is ezek szerint.

Egyebkent olvass utana. Ez tipikus “hasfajos” viselkedes. Es a hasfajas nem biztos hogy minden esetben konkrét hasfajast jelent. Hozzateszem ez még nem is olyan borzasztó, ha ezek utan este 10-11-től kora reggelig alszik. Ennel sokkal rosszabb is lehetne. Nekem majdnem egesz nap sirt anno, mit nem adtam volna egy ilYen klasszikus hasfajasert😅 persze tudom hogy ez mindehogy nagyon nehez es embert probalo dolog. De ha mas nem 3 honapos korára ugyis elmulik majd, ne aggodj. A bio gaia-t egyebkent erdemes kiprobalni. A hordozo kendot pedig elfogja fogadni csak idő kell neki. Bar en az esti irakban nem tennem bele. Inkabb egy kis szenvedes es nyugodt alvas, mint forditva :)

De ez mar a te döntesed ;)

2019. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A bio gaiat kapja minden nap :) Turelmes vagyok vele egyebkent de nyilvan kozben feszult is amit biztos erez. Raadasul ha a ferjem ejszakas akkor amugy is kicsit feszult vagyok, nem szeretek nelkule lenni ejszaka es a baba sem ezek szerint :) Az a jobb eset ha 11 fele elalszik de az utobbi 1 hetben ez kitolodott hajnali 1re, mult ejjel pedig megtovabb 😅 Ma este kivancsi vagyok mi lesz mert mar a ferjem is itthon lesz velunk :)
2019. nov. 17. 16:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Hétről hétre érezni fogod, hogy könnyebb vele. Ahogy megismeritek egymást, megnyugszik, valószínűleg kevésbé lesz sírós.

Mindenképp érdemes egy nektek megfelelő fürdetés időt találni és ahoz tartani magatokat. Fontos, hogy legyen egy rutin, hogy tudja mi mi után következik. Így valószínűleg nyugodt, kiegyensúlyozott baba lesz.

Egyébként szerintem a délutáni, esti órák minden babának kicsit nyűgösen telnek. Kitartás 😉

2019. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos meg mindig valtozatlan a helyzet :( probaltam elorebb is hozni a vacsit es a lefekvest de hiaba. Tegnap ejjel is fel1kor aludt el addig nem volt hajlando :(
2019. nov. 21. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!