Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyna tetszik a Mex vagy a...

Hogyna tetszik a Mex vagy a Kevin fiúnévnek?

Figyelt kérdés
Lányak a Vanessza vagy a Krisztabel ami tetszik. tudom nem egyszerű nevek de nekem sincs hétköznapi nevem. magyar kismama lennék szoval nem ci....
2010. júl. 20. 22:03
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Nekem a Kevinről mindig az a kép jön be, amikor a Reszkessetek, betörők! című filmben az anyuka ordítja, hogy Keviiiiiiiiiin! Bocsánat, de a hátamon áll tőle a szőr.


Egyébként nagyon tetszik a neved. Goldyna... ez nagyon szép név, gratulálok!

Az én kisfiam egyébként Attila, ősi magyar név, és nem hiszem, hogy ocsmány.

Én amúgy csak akkor adnék külföldiesen hangzó nevet a gyermekemnek, ha kint laknánk külföldön. Például 2 barátnőm a családjával Olaszországban lakik, van 2-2 gyerek. Egyiknél Armand a kisfiú, Arianna Vanda a kislány, a másik barátnőmnél két kislány van: Tiana Lana és Landra Tara.

Ezek nagyon szép nevek, de itthon majdhogynem használhatatlanok (talán egyedül a Vanda nem az), és csak megnehezítenék a gyerekek életét. De kint olaszban totál elfogadott nevek.


Ja, és a Bendegúz névvel kapcsolatban nekem is mindig az jut eszembe, hogy el tudtok ti képzelni egy bankigazgató vagy befolyásos üzletember Bendegúzt? Mert én nem. :)

2010. júl. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet.

Az Armand anyakönyvezhető, a Tara, a Lana, és az Arianna is.


Kérdezőnek:

én a helyedben megforgatnám az utónévkönyvet, és onnan választanék valami jó hangzású, nem ősmagyar, de nem is ennyire kirívó nevet.

Nekem nemzetközi neve van/lesz mindkét gyerekemnek.

A nem annyira kirívóak közül nekem ezek tetszenek (néhány példa):

Elena, Eliza, Felícia, Irina, Loretta, Madlen, Maxima,...

Armand, Dorián, Erik, Konrád, Kornél, Milán, Ruben, Simon,...


A Kevinről nekem is a film jut eszembe, de amúgy nem rossz név. A Mexről a Mexx, mint márka jut eszembe.

Vanessza elég felkapott lett, de az az igazság, hogy nekem Vanessaként nagyon tetszene, viszont magyarosítva nem igazán. Ilyen még a Dzsesszika nálam, vagy a Zsanett. Jessica és Jeanette nagyon szép, de magyarosítva nem tetszik.

A Krisztabel is ez a kategória. Cristabel-nek gyönyörű lenne.

Lehet, hogy most lepontoznak, de én nem tudnám a fiamat Sólyomnak hívni, és még egy aránylag normális nevet hoztam fel példának. Mert O.K., hogy magyarok vagyunk, de magyar név a Csaba vagy a Szabolcs is. Előbb lenne a lányom Benigna (Magyar Benigna után), mint Sarolt (Szt. István anyja után).

Amúgy a Zille valószínűleg német eredetű. (mint sok más olyan név, amit magyarnak gondolunk)

2010. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
49%
Nem azt írtam, hogy nem anyakönyvezhető, hanem hogy "használhatatlan". Én nem akarnám, hogy a későbbiekben állandóan magyarázkodnia kelljen, betűznie kelljen a gyereknek a nevét, mert nem tudják leírni, kiejteni...
2010. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

szia!

ezen nekem sem tetszenek, de mit szólsz az Amirához?

a Krisztabelröl az a hülye Paris Hiltonos film jut eszebe:S

2010. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ellenpéldát is mondjak, a barátnőm Amerikában él,és az egyik kislánya Orsolya.Ott született,nem is akarnak hazatelepülni.

Szerintem ritka az olyan nemzet amelyik azért törné magát,h a külföldiek ki tudják ejteni a nevüket,a magyarok is megbirkóznak az angolszász,francia,stb nevekkel,miért ne tehetné ezt bárki más is a magyar nevekkel?Miért ultragáz,ha netán majd kiderül a nevéből,h magyar?Erdélyben sokan szándékosan adnak olyan nevet a gyereküknek,amit nem lehet lefordítani,h ne románosodjanak el.Akkor mi itt,miért nem tudjuk ugyanezt megtenni?Nekem ezért nem volt kritérium a nemzetközi név,sőt.Sok külföldi ha nem az anyaországban él,saját nemzetének nevei közül ad a gyerekének,de mi nem,mi már előre azzal számolunk,h ha nem itt fog élni,milyen kellemetlen,ha esetleg valaki nem tudja majd elsőre kiejteni,h Csaba.

A Sólyom pedig szép név,legalábbis szerintem.Ahogy pl a Farkas is,gondolom senki nem röhögi ki Bolyai Farkast a neve miatt.

2010. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
50%

Igazad van, csak az a nagy különbség, hogy amíg egy Armand magyarul is Armand; egy Cristabel nem okoz problémát egy magyarnak kiejtés szempontjából, addig külföldön egy Orsolya, egy Zselyke, egy Csaba, vagy egy Gyöngyi órákig magyarázkodhat. Se Zs, se cs, se ly, se ö,... Ezek híján elég nehezen boldogulnak a magyar nevekkel.

És addig, amíg egy angol, svéd, német,... ha ideköltözik, akkor azért teszi, mert megteheti, addig egy magyar azért megy külföldre dolgozni, mert nincs más választása, itthon az éhhalál fenyegeti.

Nagyobb esélye van az én gyerekemnek arra, hogy külföldre "meneküljön", mint annak, hogy a dán, svájci,... gyerek ideköltözzön.

És ha már egy idegen országban vagy kénytelen élni és dolgozni, talán jobb, ha a beilleszkedésedet nem nehezíti meg egy kimondhatatlan név is.

Amúgy meg példa: a magyar gyerekek angolul, németül, franciául, olaszul, oroszul,... tanulnak óvodától, iskolától kezdve. Vajon miért?

Mutass nekem olasz, orosz, angol gyereket, aki magyarul tanulna óvodától! Majd hülye lenne!

A német magasról sz@rja le, hogy ki tudod-e mondani a nevét (mellesleg nem is feltételezi, hogy nem), de nem fog erőlködni, hogy megtanulja a magyar neveket, vagy a nyelvet, ha itt él (és munkája miatt nem szorul rá).

Van itt egy-két külföldön élő anyuka, biztos tudnak ezekről a dolgokról mesélni.

Én maradok a nemzetközi neveknél, az a biztos.

És a Sólyom lehet, hogy szép név, de engem inkább az indiánokra emlékeztet, mint a magyarságomra. (amire manapság már nagyon nehéz büszkének lenni)

2010. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

Lezárom,mert nem akarok se megbántani senkit,se vitát generálni,csak a saját véleményem annyi erről a dologról-nagyon off-,h azért tartunk itt ahol tartunk,mert sokan sajnos abban gondolkodnak,h a születendő gyerekük kénytelen lesz külföldön dolgozni,ráadásul olyan "rabszolgamunkát",h jobb ha nem okoz már előre problémát a kimondhatatlan magyar nevével,és legyen inkább György,mert George-ot mindenhol ki tudják mondani.Lehet,h hülye naiv optimista vagyok,de abban bízom,h ha a gyerekem esetleg úgy dönt,h külföldön dolgozik akkor nem a neve alapján fogják majd szelektálni.(Mármint,h jaj de nehéz kimondani,legyen inkább az a másik.)Hanem a szaktudása miatt.

De tényleg befejezem,mert nem idevaló.

2010. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

23:11!!!! Köszi a segítséget a Zillével kapcsolatban! Annyit gondolkodtam,hogy mi lehet, azért írtam, hogy nem emlékszem rá pontosan! Amúgy sztem gyönyörű név, kár, h az utcánkban már van, ritka, rövid, teljesen jól ki lehet mondani!!!!

Kérdező! Azért majd írd meg, hogy hogy döntöttél vagy jelenleg milyen állásponton vagy a felsoorlt neveiddel kapcsolatban!

2010. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Sok igazsag van a 10:34-es irasaba.

Mi jelenleg Kanadaba elunk valoszinu jovore haza koltozunk.

A kisfiunk viszont itt szuletett es automatikusan kanadai allampolgar lett.

Erik Tibor lett a neve.Azert dontottunk az Erik mellett mert nemzetkozi,mivel O kettos allampolgar ez a nev mindenutt hasznalatos.Raadasul egyszeru,szep nev.

Tibor ugyan nem nemzetkozi de Apa ragaszkodott hozza mivel Ot is igy hivjak de szerencsere ez is kibetuzheto,kimondhato nev a kanadaiak szamara.


Kerdezo:En sem vagyok oda a magyar nevekert de amiket felsoroltal azok sem tetszenek.Szamomra az mar a masik veglet.

En a koztes allapot hive vagyok.

Peldaul ha lanyom lett volna a Bonita Viktoria nevet kapja de mivel itt allandoan lehurrognak erte,letettem rola es valoszinuleg Bitia lesz a kislanyunk neve.Ebbe elso hallasra beleszerettem.

De lany nevek kozul nagyon tetszik meg:

Kendra,Melania,Ticia,Viktoria,Emma,Dalma,Rebeka,Viola.

A fiu nevek:

Akos,Andras,Adrian,Alex,Alexander,Benedek,Norbert,

Remelem tudtam otletet adni.

1 eves kisfiu anyukaja

2010. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Adrián ==> Adrienn??? kössz, inkább nem
2010. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!