Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a babám,2.3kiló....

3 hetes a babám,2.3kiló. Koraszülótt volt. Akinek van ilyen súlyú babája, annak mennyit eszik?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Az enyém 2240 g született sorvadt babaként. 2 hónapig tudtam szoptatni plusz hozzá kellett sokszor táplálni táppal mert annyira gyenge volt, hogy folyton bealudt az evésbe. Az első 2 hónapban 1.5-2 óránként evett.

Ha szoptatsz akkor a legegyszerűbb igény szerint. Ha tápos én azt tudom javasolni próbáld tartani a dobozon lévő ajánlott mennyiséget. Ha túl eteted hamar tágul a gyomor fájni fog a hasa.

2019. dec. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kis súlyú, de időre született babákkal van tapasztalatom csak. A lányom 2200 gramm volt, ő az átlagosnál kisebb mennyiségeket szopott, de nagyon szépen gyarapodott rajta, úgyhogy nem aggódtam különösebben. A fiam 2670 gramm volt, ő nagy mennyiségeket tudott enni. Nem mértem annyira őt már, egy hetesen szopizott 80 grammot, meg az első hónapban hízott majdnem másfél kilót, úgyhogy nem volt okom méricskélni, látszott, hogy nincs gond.
2019. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34 hétre születtek 1900 gramm körüli súllyal a gyerkőceink. Hazajövetelkor ketten 2800 grammosak, harmadikuk 2300 gramm volt. Az előírás testsúly kgx150 ml tápszer volt. Tehát 2,3 kgs gyerkőcnek egy nap 345 ml tápszert kellett ennie. 8 alkalommal kellett etetni, éjjel is kelteni 3 kgig. De mindhárman többet ettek mint az előírt, már bent a koraszülött osztályon is jóval többet kaptak.
2019. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért kérdeztem,mert 1 hete mikor haza jöttunk 40ml volt az adagja.Most 55-60ml.is megeszi.Védőnő azt mondta ha megeszi,egye...szerintem meg olyan mintha sok lenne.🤷‍♀️Ezért tanácstalanok vagyunk.
2019. dec. 31. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!