Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes koraszülött a babám....

3 hetes koraszülött a babám. A védőnő azt mondta pár hétig nem szabad kivinni? Szerintetek sem?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem.
2019. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Koraszülött a fiam. 21 napos volt mikor hazamentünk. Napokkal később már mentünk is sétálni (december, influenza szezon volt már). Nem vittem be boltba nagyon sokáig, de a levegőn sokat sétáltunk. Nekem meg ezt javasolta a védőnőm, akinek koraszülött volt az unokája.

De ő egy kis súlyú, viszont 34 hétre született baba volt, akinek semmi gondja nem volt azon kívül, hogy hiznia kellett.

2019. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó!Én csak ilyesmi storykat hallottam,azért is volt furi h.heteket kell várni a sétával.Sőtt az egyik ismerősöm le is cseszett hogy miért ne lehetne kivinni.Ahány ember annyi félét mondanak.Ő 2 kg val született semmi baja nem volt.Azért kicsit szoktatom a levegőhöz,aztán mikor melegebb napos idő lesz kiviszem.
2019. dec. 31. 20:42
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Májusban 3 hetesen hoztam haza a koraszülött ikreimet a korhazbol. 32. Heten születtek kis súllyal, de egeszsegesen. Az orvost kérdeztem mikor mennyi időt javasol levegőre menni. Ő azt mondta, hogy már holnap menjünk 20 percre és fokozatosan növelhetem.


Őszintén nekem volt nagyon jó és nagyon rossz tapasztalatom vefonovel, ugyhigy én mindig mindennek utána kérdezek több szakembernel is. A mostani vedononek pl. bologatok, de ha tanácsra van szükségem felhívom inkább az előző vedonot (költöztünk így lett a legutóbbi váltás)

2020. jan. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
És az van lepontozva aki tapasztalatból beszél. Gratulálok anyukák!...
2020. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Miért annyira fontos rögtön sétára indulnotok? Szólt a kicsi,, hogy unatkozik otthon? Etesd meg, aztán bízd rá a papára, és menj sétálni nélküle.

Az, hogy "koraszülött" nagyon kevés információ. Nem mindegy, hogy 35. hétre vagy 26.-ra született, nem mindegy, hogy a korának megfelelő fejlettségű volt-e, vagy méhen belül lassabban fejlődő, ne adj' Isten sorvadt babáról van szó, volt-e szülés körüli szövődménye, szoptatod-e...

És sajnos az, hogy X csecsemőnek semmi baja nem lett, nem köhögtek rá valami izmos bacit vagy vírust, az nem jelenti azt, hogy a tiedre sem fognak. Tudod, hogy számos felnőtt torkában ott éldegél a szamárköhögés kórokozója? Neki csak elhúzódó köhögést okoz, vagy azt sem, de egy újszülött agykárosodást szenvedhet a köhögési rohamok alatt. Ha túléli.

2020. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!