Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet egy babát rászoktat...

Hogy lehet egy babát rászoktatni hogy egyedül aludjon, úgy, hogy közben ne kelljen sírnia?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyiidős?
2010. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
6 hónapos
2010. júl. 21. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:
sehogy. Az önálló alvás megtanulása sírással jár. de az nem baj, ha picit sír.
2010. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én erre rácáfolnék. Minek tanítani? Majd megtanulja magától. Kisfiam 17 hónapos, 16 hónapos koráig cicin elalvós volt.Amikor már teljesen megzuhant, csak akkor tudtam a kiságyba beletenni. Utána szopizott, de nem aludt el, betettem a kiságyba, forgott ide-oda, magyarázott és elaludt. Amint írtam is ez 1 hónapja megy, és teljesen magától. Most már ha félálomba van ki is jöhetek a szobából, nem sír. Szerintem ne erőltesd, mejd rájön.
2010. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, de én nem is értek egyet ezzel az új divattal, hogy egyedül kell aludni a babának. Az enyém most 3 éves. Mostanra jutottunk el oda hogy mesélek, villany leolt és megvárom csendben míg elalszik, ami kb 5 perc. Én úgy érzem jobb ez így mindkettőnknek. Volt olyan is hogy 1,5 óráig tartott az altatás, de ez is elmúlik és magától kialakul szép lassan. Szerintem azért vagyok az ayja hogy mellette legyek. 6 hónaposan meg pláne. Még kevesebb időt töltött idekint, mint amit össze voltatok nőve. Miért kellene egyedül aludnia. Leszámítva persze hogy nekünk könnyebb lenne. A kissebbikem amúgy 8 hónapos és őt kb 10 perc elaltatni.
2010. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

szia, sztem nem lehet sírás nélkül, méghozzá nagy sírás nélkül. lehet itt mondani, hogy bezzeg az enyém már 2 hetes korától átalussza akiságyban, az enyém meg 3 hetes korától....az ilyen anyukák sajnos nem tudják, miről beszélnek, hiszen soha nem kellett a problémával szembesülniük, tehát nem ők csinálták jól, hanem egyszerűen ilyen szerencsések voltak, hogy jól alvó, nyugis baba jutott nekik. vanakinek nem jól alvó, nyugtalanabb babája van. azt bizony nehéz rászoírtani, hogy az éjjel t átaludja. ha el is alszik magától este, trenírozás által (mert kimerül a sírsban), éjjel akkor is feklébred és sírni fog. persze lehet akkor is sírni hagyni, hogy majd akkor is elalszik egy idő után. csak hát ki tudja azt hallgatni?

az enyém 16 hós korától sokkal jobban alszik, mint addig. gyskorlatilag hajalban kel 1x, aztán viszszaalszik (nem magától, kap cicit). addig nagyon sokat ébredt éjjel, és csak a cici kellett neki, hallani sem akat másról. már újszülött korában is nagyon nehezn aludt el, járt a kis keze lába összevissza, hason nem aludt, a bepólyálást nem tűrte....kibekkeltük. nehéz volt, velem aludt, így is sokat ébredt, de én úgy gondolom,m egérte, sosem kellet t sírnia egy ilyen hülye divat miatt mint az éjjel mielőbbi átalvása, mint az ügyes, okos derék csecsemő fokmérője, mellyel dicsekedni lehet.... az enyém így is nagyon ügyes és okos, és azt kell mondjam, sokkal érdeklődőbb sok hasonló korú kisgyereknél. az élénkség hozadéka. :)

2010. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mai divat, hogy egyedül aludjon a gyerek, a nővérem is kiságyban altatta a gyerekeit, a fiatalabb is elmúlt már 20 éves.

Attól függ, hogy eddig hogy aludtatok. Ha a kezedben aludt el és utána tetted a kiságyba, akkor én úgy csinálnám, hogy tennéd a kiságyába valami puha plüss játékot, morzsolókendőt, egy cumit is előkészítenék. Ha beteszed az ágyba, maradj mellette, ha kell símogasd, add oda a cumit. Ha sír, vedd fel, nyugtasd meg, és tedd vissza, ha már megnyugodott. Ezt nagyon következetesen, sokáig kell csinálni, ameddig nem alszik el egyedül. Sírni ne hagyd, az az igazán elavult módszer. Ha kell dajkáld, de ne teljes álomba, hanem félig, akkor próbáld meg letenni. PErsze csak akkor, ha előtte nem sikerült letenned ringatás nélkül.

Valóban gyerekfüggő ez a dolog, az én lányom elejétől fogva a kiságyban aludt el, nem mindig egyedül, időnként símogatni kellett, susogtam neki, és olyan is volt, hogy túlpörgött, sírt, így elringattuk. Még ma is előfordul, hogy el kell kicsit ringatni, pedig már fél éves. De ez csak 10 perc.

Ami még fontos! Mindig figyeld a jelzéseit, hogy mikor álmosodik. Ha már nyűglődik, dörgöli a szemét, kaparja a fülét, fejét, itt az ideje az alvásnak, ilyenkor viszonylagos csendben kellene letenni.

Ha eddig veled aludt, akkor is lehet fokozatosan "leszoktatni" erről, úgy olvastam, hogy ilyenkor a kiságyat kell magad mellé tenni, és ha kell csak átnyúlsz, majd egyre távolabb kell tenni az ágyat. Ezt helyileg nem könnyű megoldani, lehet kell egy matrac a kiságy mellé, és te távolodsz tőle.

Nem vitatkozom azokkal, akik szerint ezt nem kell tanítani, szoktatni a babákat. Van pro és kontra vélemény nem csak laikusoktól.

2010. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem az új divat hogy egyedül alszik, vagyis kiságyban, hanem hogy egydül kell elaludnia. Gyerek ágyba anyuka ki, aztán lesz ami lesz.
2010. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kiságyban alszik,sose aludt velem,csak gondoltam van olyan mód,hogy nem kelljen ringatni,meg ciciztetni
2010. júl. 21. 18:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

mai divat alatt nem a konkért mát értettem, hanem a legújabb korunkat. a 20. század elején bizony még nem kellett egyedül aludnia a babának. pláne nem egyedül elaludnia. én úgy érzem, hogy van egy ilyen verseny, teljesízményverseny, ami nagyob korban ott nyilvánul meg, hogy már az óvodűban is tanuljon nyelvet, meg mittudomén milyen egyéb képzésekkel szembesüljön, ahelyett hogy egyszerűen játszhatna, kisebb korban meg úgy, hogy mikor alussza át az éjjelt, elalszik-e egyedül, mert akkor milyen ügyes, mikor eszi azt amit a szülei, mikor jönnek a fogai, mikor bilizik, mikor jár stb. egyesek úgy hiszik,. hogy minél előbb, annál okosabb , ógyesebb, nem tudom milyenebb a gyerekük, pedig ez nincs így. van akinek igénye van az altatása, van aki simán elalszik egyedül. ahogy millió más különbség is van. és ez nem a derékségnek a fokmérője.

bocs, kicsit off volt amit ítam, de muszáj volt.

2010. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!