Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám rászoktatni a...

Hogy tudnám rászoktatni a kisfiamat, hogy egyedül is játszon egy kicsit?

Figyelt kérdés
Egész nap mellette kell lennem, ha elmegyek sír, és nem játszik egyedül tovább. Most 9 hónapos, szerintem már egyedül is tudnia kellene játszani.
2010. aug. 30. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Csak fokozatosan lehetne megpóbálni. először is játszatok együtt, majd mutass neki olyan tárgyat, amiről tudod, hogy szereti, vagy egy teljesen újat, és hagyd ott pár percre, majd menj vissza mellé és játszatok tovább, és megint hagyd ott. Gondolom már mászik, akkor vidd a lakás több pontjára, kb. fél óránként váltsatok helyet, ahol egy kicsit együtt játszatok, illetve ott tudod hagyni pár percre. Adj a kezébe használati tárgyakat is, pl. ha főzől, akkor kapjon egy tálat egy fakanalat, mutasd meg neki, hogy doboljon vele, vagy valami hasonlót találj ki. A lényeg, hogy először csak pár percre hagyd ott, esetleg közben beszélhetsz is hozzá, énekelhetsz, hogy hallja, hogy nem vesztél el. Én valahogy így csinálnám.
2010. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem világos, hogy mit értesz azon, hogy egyedül. Magában egy szobában, vagy veled egy szobában, de önállóan?


Egy 9 hónapos csecsemőnél az az egészséges és jó, ha az anyja távozásakor nyugtalan vagy sír. Ez jelenti azt, hogy stabilan kötődik hozzád. Ha nem így lenne, az adhatna okot aggodalomra. Olvass utána itt: [link]

2010. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, bocsánat. A földön van neki játszóhely kialakítva, plédekkel, habtapival, és már akkor is sír, ha a mellette lévő heverőre felülök, és nem mellette ülök a földön.
2010. aug. 30. 21:18
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Igaz nem a kérdésedre válaszolok, de az én kisfiam 14 hónapos, de soha még egy pillanatra nem maradt el magában. Egyfolytában vele kell lenni, de nekem ez nem megterhelő, már megszoktam :)
2010. aug. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megterhelőnek nem megterhelő nekem sem, de sajnos a házimunkát meg kell csinálnom, és így sír, amikor nem vagyok mellette. Te hogy oldod meg a főzést, mosást, takarítást, ha állandóan mellette vagy?
2010. aug. 31. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 21:10-es lepontozott válaszoló. :-(


Gyeden vagyok, első a fiam, ezért vagyok itthon, hogy vele legyek. A házimunkát akkorra időzítem, amikor alszik: napközben egy-két óra, este kilenc után, illetve hétvégén, amíg a férjem babázik. Igaz, hogy nem ragyog a ház, de nem is élünk koszban, és a fiamnak meg tudom adni, mi a legfontosabb: az anyját.


Majd ahogy növögetve egyre önállóbb lesz, egyre jobban le fog válni rólam teljesen magától, és megint több időm lesz magamra is, meg a háztartásra is.

2010. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23.32-es vagyok. Akkor főzök, amikor délben elalszik, illetve az ő kajáját délelőtt meg tudom csinálni, a főzelékhez valókat csak bedobom a vízbe főni. (olyan kaját neki nem tudok csinálni hétköznap ami mellett ott kell állni, így heti 2-szer üvegest kap, ill hétvégén jobban tudok főzni) Hát a mosás nem nagy kunszt, bedobom a gépbe, azt kész. És akkor takarítok, amikor itthon van a párom meló után, és ő van a gyerekkel(pl porszívózás) ill. amikor este lefeküdt a baba(pl mosogatás) Nem azt mondom hogy csili vili minden, persze lehetne sokkal többet is takarítani, de nem nagyon izgat.
2010. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!