Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónaposom nem eszik egyedül...

18 hónaposom nem eszik egyedül. Hogyan tudnám rászoktatni? A ti babátok mikor kezdett önállóan enni?

Figyelt kérdés
Minden étkezésnél ül az etetőszékben ő rajzol vagy játszik valamivel én meg etetem. Tudom, hogy rosszul tettem, hogy rászoktattam erre, de régebben rossz evő volt és mindig el kellett terelni a figyelmét, hogy egy kanál ételt a szájába csempésszek. Most meg ha nem engedem, hogy rajzoljon akkor nem hajlandó enni. Eddig örültem, ha valahogyan beletuszkoltam az adagjait, de már ideje lenne normálisan enni.
2010. szept. 14. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Adj neki evőeszközt, hogy először azzal játsszon a rajzolás stb. helyett. Nálunk is ez volt, mindig ment a figyelemelterelés a rossz evés miatt, aztán nálunk ez bevált, hogy adtam neki kiskanalat/kisvillát, direkt neki valót, először csak játszott vele, kapott hozzá pici tányért is, aztán egyszercsak kipróbálta, hogy mire való. Igazából nem szoktattam rá, magától kezdte csinálni, látta tőlünk is, hogy mi hogy eszünk,és gondolom utánoz. Levesen/főzeléken kívül már mindent tud egyedül enni (krumplipüré, rizs, husi, virsli stb.), és mivel újdonság, évezi, és eszik egész szép adagokat. De a levest/főzeléket még mindig Én adom, csak kell adnom neki mellé valamit, amit közben Ő vesz/szed a szájába, mert különben nem engedi etetni magát. 19 hónapos.
2010. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legyél következetes, és ne engedd, hogy rajzoljon az etetőszékben! Mondd el neki, hogy ezentúl nem szabad ott rajzolnia, stb., és addig ne etesd, míg nem fogadja el az új szabályokat. Ha hiszti van, akkor nem eszik. Egy óra múlva tedd be újra a székbe és próbáld újra. Előbb-utóbb elfogadja a helyzetet és enni fog, mert éhes lesz.
2010. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
No, az első válaszoló ötlete tök jó! Ha ez így menne, jó lenne. Próbáld ki!
2010. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18 hónapos az én lányom is, a tv előtt ül az etetőszékben, és úgy eszi maga kézzel a felkockázott bundáskenyeret.

Este is egyedül eszik kézzel, de csak ha negy a toy story vagy szörny rt!

Ha nincs mese nem eszik, eldobálja a kaját!

Az ebédet én etetem vele,Kivéve ha olyan amit megtud kézzel enni, mint penne tészta spagettinek spenotos tésztánsk elkészítve, rántott hús burhonyácsl fasirt mert bal kézzel eszik, és fejjel lefele tartja a kanalat, úgyhogy semmi sem marad rajta csak nyalogatja a semmit le róla.

Mondjuk engem nem zavar hogy a tv előtt eszik, csak egyen.

Joghurtot szoktam neki adni hogy azon gyakoroljon enni, mert abból marad valami a kanálon.

2010. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ja, tudom, marha nagy mákom van a gyerekemmel, mert szinte semmivel nem kell kínlódni, egyszerűen magától kezd el, és kezdett el eddig is mindent maga csinálni. Nekem is hihetetlen. És ráadásul minden átmenet nélkül, az evéssel is így voltunk, egyszercsak megfogta a kanalat/villát, és elkezdett enni, és nem hagyja azóta etetni magát, de tényleg, egyik napról a másikra. Ugyanez a pohárból ivással is. Nem értettem miért tiltakozik a csőrös ellen egyik napról a másikra, aztán mikor ittam, szimplán elszedte tőlem a poharat, és ivott belőle, azóta egyedül iszik pohárból. A legújabb, hogy pár napja nem engedi nappal, hogy bepelenkázzam. Napok óta nem merek szinte elmenni vele itthonról, mert félek, hogy útközben bepisil/kakil, viszont érdekes módon szól, ha valami lesz, és megyünk a WC-re (soha nem biliztünk, nem is látott soha bilit, azt hittem még nincs szükség rá). Ha megpróbálom bepelenkázni, hát ne tudjátok meg. És ezt is csak úgy máról holnapra. Fura egy gyerek, nekem meg ezek szerint marha szerencsém van.
2010. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem essetek egymás torkának lágyszi! minden gyerek más, egyiknál beválik vmi, másiknál meg nem. ettől még senki se hülye. :)

kérdésre válaszolva, hát nem volt jó ötlet így rászoktatni. sokszor félnek a szülőpk h a gyerek nem eszi keleget, dehát ha belegondolunk, jóléti társadalomban halt már éhen gyerek, aki előtt kaja volt? ugye hogy nem. nem kell tuszkolni a kaját.

most már össze van neki kötve a kettő, vsz rosszul érzi majd magát, ha nem lehet rajzolni, elvonási tünetei lesznek. próbáld neki elmagyarázni, hogy most ő már nagy, és úgy kell ennie, ahogy apa és anya. előtte és utána rajzolhat, közben nem. án először csak megemlíteném, hogy teszem azt, holnaptól így eszünk, vagy akármikortól, hogy hozzá tudjon szokni a gondolathoz.

na és persze az elején hiszti lesz, nem fog enni...de hidd el, ha egy óra múlva újra próbálod, vagy másnap, vagy harmadnap, bele fog nyugodni! és ha akár egy falatot eszik rajzolás nékül, agyba főbe kell dicsérni, hogy anya tudta, hogy az ő kicsikéje milyen nagyon okos baba! stb. stb. de ha egyszer azt mondod, hogy nincs rajzolás mostantól, akkor ne is legyen! mert különben fuccs az egésznek. köztes kajának kaphat gyümit, de mást ne, nehogy az elverje az éhségét. ha éhes lesz, fog enni rajz nélkül is, meglátod. végig legyél vele nagyon szeretetteli, nyugodt, de határozott.

sok sikert! :)))

21 hós kislány anyukája

2010. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!