Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnád rászoktatni, hogy...

Hogy tudnád rászoktatni, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
6 hós kisfiam csak kézben, ringatva alszik el...(ez az én saram, én rontottam el) Hogyan tudnám rászoktatni, hogy egyedül aludjon el este? Már most 7 és fél kiló, mi lesz később? Nem fogom elbírni...:-) Néha elalszik egyedül, de akkor már szerintem azért, mert nagyon fáradt, de ez elég ritka dolog.
2010. szept. 9. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Először a napközbeni alvásnál próbáld meg, hogy leteszed, megsimized, és kijössz tőle. Ha sír, visszamész, megint megsimized, megint kijössz. Szép lassan hozzá fog szokni, hogy alvás van, és tudja, hogy számíthat Rád, mert ott vagy a közelben, de egyedül kell elaludnia. Illetve találjatok valamilyen kedvenc alvós tárgyat, ami "helyettesít" Téged. Ha nappal szépen működik a dolog, akkor lehet az esti alvásnál is ugyanezt tenni.

Szerintem.

2010. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Suttogó könyvét,nagyon hasznos.Soha ne hagyd,hogy kisirja magát!!!
2010. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is a nappali alvásokkal kezdtük - kizárólagosan a kiságyban... volt sírás persze, de az én fiam sokat tudott sírni, és nem fáradt bele, tehát ez a fajta sírni hagyás nem is lett volna célszerű. Volt, hogy mire elaludt 10x kellett bemenni hozzá, de egy idő után megtanulta, hogy ő ott marad, én kijövök és nincs belőle gond.

A lényeg, hogy az első pár bemenetelkor beszéltem hozzá, mondtam, hogy minden rendben, anya szereti, megsimogattam, cumit benyomtam és kijöttem. Mikor már sokadszorra, akkor maradt a cumi meg a simogatás, de már nem beszéltem hozzá...

Nem voltam drasztikus, egy pár hétbe telt (közben el is utaztunk egy hétre Horvátországba).

2010. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, én már bele nyugodtam , h ő így alszik el és én nem akarom leszoktatni. Lehet valakinél bejön ez a letesz , simi és kijön az anya de nálunk ez nem működött. Nyugi el fog múlni ez az idő, én úgy vagyok vele, h majd ha már nagy lesz és megérti, h mit kérek tőle akkor majd megtanul egyedül elaludni, addig meg marad a cicin alvás és ringatás. Amúgy az én kislányom már több mint 8 kiló és lassan 8 hónapos. Egy időben engem is zavart, h csak így alszik el, de ha beszélgetsz ismerőseiddel, szinte minden anyuka elfog mondani valami hasonlót, h babakocsiban , hordozóban, vagy mellé fekve aludt el a babája. szóval nem rontottál el semmit, nagyon kevés gyerek alszik el ilyen kicsi korban egyedül. Majd kinövi ezt is.
2010. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!