Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos kisfiamat hogyan...

9 honapos kisfiamat hogyan tudnám rászoktatni, hogy egyedül aludjon?

Figyelt kérdés
Ugy kezdödöt,hogy elöször cicin aludt el asztán nem tudom miért ölbe altattam,mire észrevettem késö volt.Van olyan anyuka kinek sikerült?
2009. nov. 19. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz lesz, ha veletek alszik próbáld meg külön szobába tenni. Vagy légy drasztikusabb ha az segít.
2009. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy évig szenvedtem és utólag csak azt bánom hogy miért nem léptem előbb.

Nekem nagyon bevált az 'Aludj jól, gyermekem' c könyv.

2009. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van egy jó kis módszer(semmi erőszak), csak rá kell szánni az időt.:) vegyetek egy alacsony nagy méretű matracot amelyen Te és a pici kényelmesen elfértek.Helyezd az ágyikója mellé.Ott összebújva altasd,és néhány éjjelt tölts vele,aztán szépen lassan csak addig maradj vele amíg elalszik.Utána búj apu mellé,és csak akkor menj vissza hozzá ha felébred.Adj neki cicit,vagy inni,és várd amíg vissza alszik.Néha mellette is maradhatsz ha már túl kimerítő a folyamat.Babám 11 hónapos, most ott tartunk hogy este (cicin)altatom,aztán megyek apuhoz mert cicizés után el lök magától és ha ott maradnék folyton fölkelne.Néha néha még 2x álltalában cicizik esténként,de szépen lassan megszokja hogy egyedül alszik, és mehet az ágyikójába.(rácsos kiságya van amiből kioperáltam két rács darabot hogy bármikor kijöhessen hozzám).Nem vagyok híve az altatós könyvnek.Valamiért szükségét érzem hogy a fiam amíg élek tudja,bármikor odajöhet hozzám ha szükségét érzi.Persze ez csak az én véleményem, és mindenkinek meg van a maga jól bevált módszere.Csak egy ötlet.
2009. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem nagyon szimpi az utolsó, kipróbálom, mert hasonló cipőben járunk. Éjjel el-elszunnyadnék, de félek, hogy ha ő felébred nekiindul a nagyvilágnak és leesik az ágyról. Ezért is jó tényleg a matrac
2009. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet a kisfiam átesett egy könnycsatorna átmosáson és az eddig jó alvó babám csak kézben volt hajlandó elaludni,rengetegszer felsírt.Kezdünk visszaállni.Én úgy csinálom hogy a megszokott rutint követem,etetés,fürdetés,szopizás pár percig,hangulatlámpa,"Jó éjszakát holdacska"mondattal behúzom a függönyöket,utána beülök a hintaszékbe(ha nincs,érdemes egy fotelt a pici szobájába bevinni) és eléneklem az esti altatókat

1.Itt ketyeg az óra..

2.Csillag az égen,csillog csodaszépen...

Végül két kis altató mondókát halkan suttogva

3.

"Itt az este alkonyul,

nyuszi füle lekonyul,

dorombol a kiscica aludj te is...."

4.

"Aranykertben aranyfa,

arany mókus alatta,

arany csengő muzsikál,

pici....szundikál"

Utána lerakom az ágyába,rendszerint akkorra már nagyon elálmosodik és ha ébren is van már nem sír csak átkarolja a maciját és szépen elalszik...én napközben is így rakom le: "Jó éjszakát napocska",elhúzzuk a függönyt,altatók...alvás.Remélem tudsz belőle valamit használni.Sok sikert.Szia

2009. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!