Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 8 hónapos kisfiam...

Baj, ha 8 hónapos kisfiam csak kúszik, de nem mászik négykézláb, viszont már a kezembe kapaszkodva sétál? Kimarad a négykézláb mászás?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi dettó ugyanígy vagyunk.Ikreim vannak,és a "kisebbik" csinálja ezt.Én arra gondolok,h ő el van telve azzal h fel tud állni,meg a lépegetéssel.Az eszébe sem jut,h mászni is lehetne.A másik fiam viszont,éppen fordítva van,ő még nem állt fel (nagyobb termetű),viszont kb. egy hete kezdett el ringatózni négykézláb,és tegnap már el is indult:)Biztos h nem marad ki a mászás sem,csak "túl kell hogy tegye magát" az állni tudás örömén.:)
2010. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, az a fontos, hogy valamilyen helyváltoztató mozgást produkáljon. Nem biztos, hogy kimarad a mászás, még időben van.
2010. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában először kúszni szoktak és azt követi a mászás. Ne húzd fel állásba és ne járasd ez még nem tesz jót sem a lábának sem a gerincének és így lehet tényleg kimarad a mászás. legyen sokat lent a szőnyegen és előbb utóbb majd rájön hogyan is kell mászni. vnő
2010. júl. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy kúszik, vagy mászik, hanem az, hogy megvan-e a váltott kéz - váltott láb mozgás és legalább az egyik mozgásforma a kettő közül. gytornász
2010. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi isugyanígy vagyunk!Nekem csak 3 napja kezdett kúszni (7,5 hós) viszont 6,5 hós korában felállt és ülni is tud!Feláll és akkor nyavajog, nyúl a kezem után hogy menjünk!Én felhívtam egy dévényes gyógytornászt azt mondta ha nem kúszik menjünk,de aznap kezdte és újra hívtam mondta hogy ha betöltött 10. hónapig nem mászik akkor kérjek megint időpontot!
2010. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hónaposan már lépegetett, ha fogtuk mind a két kezét. 1 éves volt amikor elindult egyedül kapaszkodás nélkül. De utána még elég sokat mászott, előtte viszont szinte semmit.
2010. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is először lépegetett, majd egy-két hétre rá elkezdett négykézláb menni.
2010. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!