Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolási tippet, ötletek,...

Spórolási tippet, ötletek, módszerek? Segítsünk egymásnak, hátha valakinek a te módszered válik be!

Figyelt kérdés
Gyerek(ek) mellett nem egyszerű a spórolás. Akinek van ötlete, tapasztalata, segítsünk egymásnak, milyen módszerekkel tudnánk akár pár ezer forintot is félretenni havonta? Van kedvetek? Osszuk meg egymással!
2010. júl. 21. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Alapból úgy kell nevelni a gyereket, h. ne legyen nagyra vágyó és megértse a szülők helyzetét.Használt ruhát kell venni, vagy akár varrni neki, iletve meg kell értetni ele h. vigyázzon a játékaira,mert nem kap mást.Ha nem szoktatod rá az édességre akkor nem is fogja kívánni.Járjatok el inkább közösen kirándulni, biciklizni stb, és ez jó családi program.
2010. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hogy mit vársz pontosan. Én nem spórolni szoktam, hanem megpróbálok többet dolgozni.

Szellemi munkát végzek, de 2008 óta fizikait is, hogy ne kelljen lemondanom bizonyos dolgokról.

Akciókat tudsz csak figyelni, kuponokat gyűjteni stb., más ötletem nincs. A kevésből nem lehet spórolni, a szar kaja meg ártalmas hosszú távon.

2010. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Amin lehet sokat spórolni, az szerintem a ruházkodás: turi, vatera, tesz-vesz. Sok kis ruhát kaptunk is ismerősöktől, sokat már én is továbbadtam.
2010. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Mi csak használt ruhát veszünk a babának, így is mindig dícsérik, milyen szép ruhákat hord. Olyan babakocsit vettünk, amit végig tudunk használni, tehát nem kellett többet vennni. Igyekszem főzni, a párom viszi az ebédet a munkahelyére. Váltottunk lassabb internetre és kisebb programcsomagra a TV-n, családi csomagban ingyen hívjuk egymást mobilon. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
2010. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Na, végre egy értelmes topik :)

Figyelek!

2010. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pelenka vásárlás a DM-ben (a legnagyobb kiszerelést választom), egyszerre általában 2 kupont is be tudok váltani. Nagymamának van társkártyája, ő is nekünk gyűjti a pontokat.
2010. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan, lista alapján vásárolunk, hihetetlen mennyi pénz ment el a "most ezt megveszem, mert akciós" dolgokra, holott nem is volt sokmindenre szükség.

Hetente csak egyszer megyünk vásárolni, az is sokat vitt el, amikor csak "beugrottunk" a kisboltba.

2010. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Gyerek mellett nem nagyon megy.

Mi befizetjük a rezsit, mindazt amit kell, a maradékot pedig elosztjuk napi szinten mennyi marad. Igazság szerint azt is le kell számítani, amit félre szeretnénk tenni, de ez nem mindig sikerül, ill. hozzá kell nyúlni.

Játékok. Általában partnerek abban, hogy ilyen-olyan játékot nem veszünk, majd lesz az óvodában, játszóházban, vagy van otthon hasonló.

Ha valamiért nagyon fáj a szívük, akkor vagy kerítünk rá módot, hogy mégis megvegyük, vagy, ha drága, akkor már nyár közepén is beszélünk arról, hogy a karácsonyi kívánságlistára felkerül, ott majd a Mikulás választ, melyik legyen.

Kaján nem spórolunk rajtuk, ha megkívánnak fagyit, vagy lángost, megkapják. Persze, nem rogyásig. Palacsintánál rábeszélés, otthon sütünk. És tényleg, 40 fokban is.

A strand, hát azt megint muszáj, az igazi érvágás. Kaja otthonról, szendvics, fasírt és amit megkívánnak ott, de kontrollal.


A fő momentum ebben a napi limit és az, hogy megbeszéljük, vagy ez, vagy, mindent nem lehet megvenni.

Ja, és boltban, 1, azaz egy dolgot lehet választani.

2010. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Én is szoktam turiban vásárolni, mindig nézem a szórólapokat és nagyjából már tudom amiket használunk minek mi az ára, akciósan veszem, van, hogy több különböző helyen veszem meg, gyalog járok, háztartásban pl. kenyérpirító, kávéfőző,stb. amit napi egyszer használok használat után kihúzom, sok olyan dolog ki van húzva, amit alig használunk, csak bevásárlólistával járok vásárolni, plusz dolgokat nem veszek meg, mosogatógépben gyűjtöm az edényeket és max. heti háromszor van elindítva, stb. most más nem jut eszembe, de még akad pár ötletem. Gondoltam hátha más módszere jól jön valakinek, lehet nekem eszembe sem jutna.

Akár gyerek ellátása, háztartás, ruházkodás, luxus, mindegy milyen témában.

2010. júl. 21. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a valaszokat, mert nincs sok idom, mert kel a fonokom lassacskan :)

Mi kulfoldon elunk es minden honapban kapok baba kuponokat amivel olcsobban veszek pelenkat es tapszert.

Nem veszek soha bebieteleket, mindig en fozok.Probalok mindent akciosan venni( akar 10-15 csomag positorlot is veszek egyben ha akcios stb).

En foleg magamon sporolok amiben csak tudok.

2010. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!