Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan beszéljek a babához?...

Hogyan beszéljek a babához? Mi jobb neki?

Figyelt kérdés
Pl. : Anya most tisztába teszi B-t. Vagy: Most tisztába teszlek.
2020. jan. 9. 09:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

Nincs ennek akkora jelentősége, hogy a gyakorin egyáltalán megkérdezd.

Mondd úgy, ahogyan a szádra jön. Rosszat nem teszel vele, akárhogyan mondod.

2020. jan. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

6os:


És amikor azt mondja valaki, hogy fogzunk? Vagy tudunk már bilibe pisilni?


Az anyuka nem hinném, hogy 20on+ évesen fogtik, és az is elég gáz, ha 20on+ évesen még bilibe pisil 😂😂😂😂😂


Én a másodikat használom. Minnél korábban kezded el használni a megszemélyesítéseket, annál hamarabb fogja meg tanulni, hogy ő B, te anya vagy, a nagyi a nagyi, apa meg apa, stb.

2020. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%
Még az szerintem jó, ha úgy mondod "Anya tisztába tesz téged, B." Talán ha sokat hallja, hogy anya, hamarabb megtanulja kimondani, társítja a szót hozzád. De igazából lényegtelen, nem is emlékszem már mit szoktam mondani a gyerekeimnek mikor ilyen kicsik voltak :)
2020. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem én is gyakran úgy beszéltem, mint ahogy az utolsó írta. Tehát magamra azt mondtam, hogy "Anya".

Az se baj, ha néha hallja a saját nevét. Pl. "Hol van Pistike? Ó hát itt van/vagy!" Persze nem kell mindig így beszélni.

Még olyanokat is mondtam neki, hogy "Most eszünk egy kis répát", amikor én nem is ettem, vagy "Kicseréljük a pelust", amikor én cseréltem ki. Végül is ezeket együtt csináltuk, mindketten kellettünk hozzá. De másoknak én sem mondtam, hogy "Ma végre bilibe pisiltünk", ez szerintem is vicces :)

Szerintem csináld úgy, ahogy neked jól esik, nem kell túlaggódni...

2020. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!