Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan beszéljek a babához?...

Hogyan beszéljek a babához? Mi jobb neki?

Figyelt kérdés
Pl. : Anya most tisztába teszi B-t. Vagy: Most tisztába teszlek.
2020. jan. 9. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Második verzió.
2020. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Mivel magadról és róla beszélsz így a második verzió.

Ha azt mondod hogy Anya akkor tisztába teszi B.-t akkor az olyan mintha egy másik anyukáról és másik babáról lenne szó. A második verziónál legalább megérti majd később hogy te teszed tisztába őt.

2020. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Így beszélek hozzá. De sokaktól hallottam az első verziót.

Az nekem olyan mint a "2 hónaposak vagyunk"..

2020. jan. 9. 09:43
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Az a jó neki amiben te szívvwl tudsz hozzá szolni.


A gyerekeknek kb csak 2 éves korukba de tlejesen 3 éves korukra fejlödik ki az én tudat. Addig minden egy és ugyan az. Ha el is kezd beszélni, a személyesnévmásokkal nincsen tisztában.


De az sem baj, ha egy anya az elsö évben többes számban beszél gyermekéröl, mivel a baba es ö minden percet együtt élnek át. ìgy ha szopiznak azt is bizony 2 fö teszi, egy aki a mellett adja egy aki szopja...


Mindegy hogy beszélsz vele, csak élvezzed azt.

2020. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
2 hónaposnál kb. teljesen mindegy. 1 éves kortól már inkább a 2. verzió.
2020. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

4-es vagyok


Nem vagytok 2 hónaposak?

Te kéthónapos anya vagy a baba meg 2 hónapos ember.

A férjeddel össze házasodva nem 3éves házasok vagytok? Vagy csak te vagy házas ö nem?

Vagy csak ö született meg, te nem lettél anya?

2020. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ki mond olyat, hogy 2 hónapos anya vagyok???
2020. jan. 9. 09:49
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az első áll szájra de tedd úgy ahogy jónak érzed.

Az meg hogy valaki szerint azért, mert két hónapja lett anya, úgy kell beszélni hogy "ket hónaposak vagyunk" az remélem a mai napig úgy beszél, hogy harminc évesek vagyunk. Tőlem amúgy mindenki mondja ahogy akarja, de ez a magyarázat teljesen kifacsart

2020. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Előző válaszoló vagyok, nem az első áll szájra hanem a második bocs :D szóval én nem beszélek sem többes számban sem első szám harmadik személyben magamról
2020. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Én E/1 és E/2-ben beszélek a babámmal hogy Én és Te. Én Ő és Ők ez nekem totál olyan mintha másokról beszélnék.

Ha valaki kérdez akkor sem úgy válaszolok hogy még nincs fogunk vagy most kakiltunk be mert az olyan mintha én is bekakiltam volna vele együtt. Én hidegrázást kapok attól hogy most elkezdtünk járni,mert nem Mi kezdtünk el járni hanem Ő.

2020. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!