Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kötelező személyigazol...

Tényleg kötelező személyigazolványt csináltatni pár hónapos korban a babának?

Figyelt kérdés
2020. jan. 9. 18:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Kötelező

Minket autópályán megállított a rendőr (M7) , igazoltatni, nem büntetett meg amiért nem volt a fiamnak még (3hós), de szólt hogy kell, mert elkérhetik.

2020. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
31%
Kötelező de nem lesz baj belőle ha nem csináltattok míg nem akarjátok külföldre vinni vagy nem kell vmi hivatalos ügyhöz.
2020. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
16%
3 évesen kapott az ovihoz. Addig SENKI se kérte. Bölcsibe se kell.
2020. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

"Az állandó személyazonosító igazolvány kiváltására jogosult magyar állampolgár akkor köteles a személyazonosító igazolvány kiadását kérni, ha nem rendelkezik más személyazonosság igazolására alkalmas, érvényes hatósági igazolvánnyal (útlevél, kártya formátumú jogosítvány)."


[link]


Akkor nem kell a babának személyi, ha jogsija, vagy útlevele van. 😁 Ez nincs alsó életkori határhoz kötve, tehát elviekben jogilag az állapolgárnak a születése pillanatától rendelkeznie kell valamelyik fényképes okmánnyal a fentiek közül. A gyakorlatban többségében legkorábban pár hónapos korban szoktak csináltatni a szülők először személyit - már aki csináltat. Aki nem, az jogilag mulasztást követ el, akkor is ha ennek a normál hétköznapokban 99.9%-ban nincs semmilyen következménye, maximum figyelmezteti a rendőr pl.

2020. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, kötelező, nem értem aki azt válaszolta hogy igen, kötelező, miért lett lepontozva?? :D

A taj meg adókartya nem alkalmas személy igazolashoz, meg az tök más, ugye nincs is rajta fénykép, meg a születés utáni napokban intézik. A szülő dolga az hogy ezzel tisztában legyen, milyen papírok kellenek a gyereknek..


"Életkortól függetlenül a polgár köteles a személyazonosító igazolvány kiadását igényelni, ha nem rendelkezik más érvényes, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolvánnyal. A cselekvőképtelen kiskorú esetén a törvényes képviselője köteles biztosítani azt, hogy a kiskorú rendelkezzen személyazonosságot igazoló hatósági igazolvánnyal."

2020. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem kérik sehol, még kell hogy legyen hivatalosan.

Minden magyar állampolgárnak kell hogy legyen 1 fényképes igazolványa legalább. Útlevél v jogsi v személyi.

Gondolom jogsija nincs a babának, tehát útlevél v személyi.

Nekem 5 hónaposan lett a babának, mert soká jutottunk oda.

2020. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
29%
Az enyem 6 eves es meg mindig nincs. A sulihoz kell majd csak ugy tudtam. Az marha jo ha a rendor emiatt megbuntet. Foleg h a gyerek iratait nem hordom magamnal,itthon van.
2020. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Bárhova mész autóval, a rendőr megallithat és kérhet hogy igazoltass minden autóban ülő személyt, ennek hiányában nem tudom büntethető e az illető, és ha igen hogyan de engem vittek már be kapitányságra mert nem volt nálam személyi a kocsiban, bár 15 éves voltam, nagyszülőkkel utaztam és a szüleimnek kellett értünk jönni, hogy a mama nem gyerekrablo.a 15 éves kislány meg a mi gyermekünk.. Olyan feneket kerítettek a dolognak hogy azóta is csodálkozom rajta.. Szóval én nem játszom ezzel, a babám 1 hónapos korában már intéztem a személyit..


Amíg nem volt meg a gyerekem szemelyije a születési anyakönyvi kivonat volt nálunk, de így is meg lettünk dorgalva hogy mi az hogy a gyereknek nincs fényképes igazolványa.

2020. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
De egy csecsemonek fenykepes igazolvany egy vicc,ket honap mulva mar nem ugy nez ki. Meddig ervenyes egyaltalan? Evente kell uj?
2020. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!