Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, a csípőficam szűrés...

Anyukák, a csípőficam szűrés kötelező? Mikor kell vinni a babát? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos vagy védőnő küld ortopédiára? Vagy nem muszáj vinni?
2018. aug. 18. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos ad beutalót, kérsz időpontot és 6 hetesen kell menni.
2018. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Mi nem maptunk beutalót és a lányom 4 hónapos korára kaptunk időpontot... 😂 Ennyire fontos ez a vizsgálat.
2018. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De kötelező? Mindenkinek vinnie kell a babáját vagy csak ahol indokolt, pl. volt ilyen a családban?
2018. aug. 18. 14:02
 4/13 A kérdező kommentje:

#2.az durva! 😮

Az a baj, hogy ennek nem mindig vannak külső jelei, kezdetben (amíg nem jár a baba), nem lehet észrevenni laikusként.

Ha már 4 hónapos a baba és gond van, lehet hogy már a kengyellel nem is lehet helyrehozni, műteni kell. 😟

2018. aug. 18. 14:05
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Úgy lettünk kiengedve a kórházból, hogy már adták az időpontot is.6 hetesen vittük rá a babánkat.
2018. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tudom kötelező. Amikor hazajöttünk, másnap már telefonáltam is időpontért. Kiszámoltam mikor lesz 6 hetes, és akkorra kértem.
2018. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
A nyìregyhàzi kórhàzban az első napokban megcsinàljàk a szűrést, rajta van a zárójelentésen. Volt, aki terpeszpelenkàt kapott, volt, akit 6 hetesen visszahìvtak, nekünk 4 hónaposan kellett menni.
2018. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Lassan 3 hónapos a lányom, eddig csak a kórházban nézték de az SZTK-s rendelésre egyszerűen nem jutunk el mert mindig teltház van és nem adnak sorszámot előre időpontot pedig nem lehet kérni.

Ha valaki tud Budapesten jó magánt ajánlani ahol megcsinálják az ne tartsa magában...

2018. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Olyan értelemben nem kötelező, hogy senki sem vesz elő érte, ha nem viszed a gyereket, de több mint ajánlott. Fájdalommentes vizsgálat és nagyon fontos.
2018. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

KÖTELEZŐ!!!

És minnel hamarabb kérj időpontot!!!

Magamból kiindulva későn kértem(első baba) és most augusztusba kaptunk volna , de aztan kaptunk májusba addig telefonálgattam. 3 hósan csinálják akkor a legalkalmasabb... ultrahanggal...4 hónapos után már csak röntgen.

2018. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!