Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány szót mond általánosan 16...

Hány szót mond általánosan 16 hónapos körüli babátok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem keveset mond vagy csak én nem értem 🤷‍♀️

Eddig mondta már többször hogy anya, apa, cica, baba, kutya, add ide, nem, de, ne,te, mama, tata. Most egy ideje csak tata van, mindenki tata 🤣 pedig nincs is tatája 🤷‍♀️

Egyébként ügyes ha mondom neki a boltban hogy mondja szia akkor integet vagy ha neki mondja valaki hogy szia akkor is. Utánozza a macska hangot, hívja oda őket h ciccic. Ha valamit szeretne teljesen érthetően elmagyarázza ilyen hogy ha szomjas hozza a poharát és az üveg vizet, ha éhes valami féle ételre mutat. Ha mondom hogy nem szabad rámnéz,rázza az ujját hogy nem.

Ez szerintetek rendben van? De ha tudja azokat a szavakat akkor miert csak tata? Nem értem.


2020. jan. 13. 23:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
Lassan mondom... 2 évesen 5-10 szó a minimálisan elvárt. A tiéd alig múlt 1. Rakd össze!
2020. jan. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!

Nem várom el hogy már beszéljen csak elgondolkodtam mert régen hallottam már tőle újat, most pedig minden tata ez aggasztott kicsit.

2020. jan. 14. 08:33
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos, apa, anya, nem, ezt, szia.

Itt tartunk.


Nincs 2 egyforma. A legnagyobbal 22 hónapos korában beszélgetni lehetett, a középsővel ez 3 éves korára jött el.

És ő se beszélt ennyi idősen, mint most a kicsi.

Igaz, Tsmt-re jártunk, meg most a kicsivel is, de azt mondták, a korának megfelelő minden.

2020. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!