Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány szót mond általánosan 16...

Hány szót mond általánosan 16 hónapos körüli babátok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem keveset mond vagy csak én nem értem 🤷‍♀️

Eddig mondta már többször hogy anya, apa, cica, baba, kutya, add ide, nem, de, ne,te, mama, tata. Most egy ideje csak tata van, mindenki tata 🤣 pedig nincs is tatája 🤷‍♀️

Egyébként ügyes ha mondom neki a boltban hogy mondja szia akkor integet vagy ha neki mondja valaki hogy szia akkor is. Utánozza a macska hangot, hívja oda őket h ciccic. Ha valamit szeretne teljesen érthetően elmagyarázza ilyen hogy ha szomjas hozza a poharát és az üveg vizet, ha éhes valami féle ételre mutat. Ha mondom hogy nem szabad rámnéz,rázza az ujját hogy nem.

Ez szerintetek rendben van? De ha tudja azokat a szavakat akkor miert csak tata? Nem értem.


2020. jan. 13. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ez így teljesen rendnen van. Mutogatással elér mindent, ezért nem erőlködik különösebben a beszéden. Próbáljatok egy kicsit 'értetlenek' lenni, ha csak mutogat, az inspirálja majd a beszédet.


Egyébként kislányom 18 hónapos 80-100 szót mond. 9 hónapos korától kezdett szavakat mondani. Sok mesét olvasok Neki. Mindig, mindenre visszakérdezek, hogy 'az mi?', 'hogy hívják?', 'melyik állat mondja ezt?', 'milyen színű?'...stb.

Nálunk van mesenézés is esténként, de mindig olyan meséket választok, amelyek megerősítik az aznap elhangzott dolgokat (pl. állatos, állathangos gyerekdalok; vagy dal a színekről...stb.).

2020. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
95%

80 100 szó?? :) Persze hogyne.. és gondolom azt is rímbe szedve... megszámoltad? :)


Kérdező, nyugi. Nullát, és addig örülj amíg nem beszél, mer ha egyszer elkezdi, akkor aztán nincs vége majd csak az öregotthonban amikor majd betol és integet 😂

2020. jan. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van :)

22 honapos fiamnak meg minden cici :D ugyan igy mutogat, hozza viszi a dolgokat, integet.

A nagyteso is 2 eved kor utan kezdett el szavakat mondani. De o ennyi idosen nem mondta mindenre hogy cici.

2020. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
20 hónapos, kb 5szava van. Majd beeri. Pedig aztán nem igen értjük meg, hátha. De nem kell inkább neki...
2020. jan. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez szerintem átlagos vagy kicsit hamarabb annál.

Van, aki 3-4 évesen beszél ennyit se, van, aki 2 évesen felolvas.:)

Szóval nem kevés.

Szerintem 2 évesen folyékonyan fog beszélni már.

2020. jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem keves , es ne aggodj h a tata szot hajtogatja, most ez tetszik neki. En lanyom is 16 honapos, egesz nap halandzsazik, kulfoldon elunk es az apuka nem magyarul beszel hozza, en igen. Amit ertunk is a szavaibol: anya, mama, mami (nekem mondja oket), papa/papi ( ferjemnek), vauvau/vava, ente ( kacsa), vogel ( madar), dötte ( ott), baba/baby, pipi ( kiscsirke kepere). Mutatja es mondja h pszt! , koszon integetve hoi-t, bucsuzaskor cső.

En a helyedben biztos nem aggodnek, minden oke.

2020. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapos. Pár szót mond. Mama ( mindenki mama) papa,nem,nemár,tűz,kár.
2020. jan. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
16 hónaposan nem kell beszélni! Még másfél éves sincsen és te már sürgeted.
2020. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

9es

Nem sürgeti a kerdezo egyszeruen csak aggodik hogy le van maradva a babaja. De egyebkent nincsen úgyhogy aggodalomra nincs ok ez teljesen normális

2020. jan. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen rendben van. A harmadik gyerek nalunk 14 honapos es mond par szot, nekem mar ez is teljesen atlagon feluli, marmint a gyerekeim atlagat nezve, mert a nagyobbak keson kezdtek beszelni es a nem igen mondtak meg semmit ennyi idosen, max alkalomszeruen.

Most a legkisebb par szot rendszeresen mond, nem, apa, anya, lampa, adde (add ide), Lara (kutyank neve), ham-ham ( en hibam, igy hivtam az ennivalot es rajta maradt), es van nehany, amit 2-3 alkalommal mondott eddig, de direktben nem tudom ravenni az ismetlesre ( dugó, tök, kettő).

Mondom, a nagyok nem tartottak itt ilyen hamar es teljesen jol beindult a beszeduk, kulfoldon elunk, ket nyelvuek. Szoval a kicsi miatt foleg nem aggodom.

O is ert nagyon sok mindent, amit mondok, egyszeru utasitasokat tud kovetni (huzd ki a dugot, ulj be a szekedbe es kapsz enni, dobd a kukaba, hozd ide, stb). Sokat mutogat kezjelekkel, de ezeket en mutogattam neki pici koratol, gondoltam kiprobalom a babajeleket, azt a nehanyat meg is tanulta. Ramutat dolgokra es odahoz nekem dolgokat, hogy segitseget kerjen (pl nyissak ki valamit, adjam ra, ilyesmi).

Kutya es macska hangot tud.

En ugy gondolom, hogy ennyi boven jo, a tied is ezeket tudja, szoval nincs miert aggodnod egyaltalan.

2020. jan. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!