Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altattok kisbabát?...

Hogyan altattok kisbabát? Éjjel miért akar folyton kézben lenni?

Figyelt kérdés
Hat hetes, szerintem nem hasfájós. berakom az ágyába ami közvetlenül a miénk mellé van húzva és üvölt. Kiveszem megnyugtatom, berakom az ágyunkba ilyen baba fészekbe, az sem jó neki. Néha már annyira kimerült vagyok hogy a karomba veszem és ott alszik. Pedig nappal egyedül is alszik simán. Nem értem min múlik. Egyébként nem sajnálom tőle a közelséget, szívem szerint összebújva aludnánk ha ez működik de közben állandóan bennem van a félsz hogy baja lesz a ki ágyunkban, ott ugye nincs légzés figyelő sem és ki tudja. Emiatt próbálok mindent bevetni, hogy ha nálunk is van legalább a fészekben legyen akkor legalább nem fekszik rá senki vagy nem tudom...hat hetes. Van bármi tipp? Ti altattátok összebújva az ilyen kis babát,?
2020. jan. 14. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen pici volt akkor általában evés után elaludt és betettem a kiságyba. Ha nem akkor ha minden oké volt (tele a pocak, tiszta a pelus, nem fáj a hasa ilyesmi) akkor betettem az ágyába és simogattam a fejét ameddig elaludt. Mikor picit nagyobb lett akkor a babafészekben aludt el mellettünk és fészekkel együtt raktam át a kiságyba.
2020. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem kb kettő hetes lehetett a fiam mikor egy nap a teljes kimerülés szélén, az éjszakai szoptatásba belealudtam a fotelben ülve. Arra riadtam, hogy borul a gyerek a kezemből. Na ott adtam fel a nem alszok együtt a gyerekkel elvet. Este letettem aludni az első etetésig aludt. Utána magam mellé vettem, mert onnan kb fél-egy óránként volt cicin az első 2 hónapban.
2020. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én babám már 3 hetesen is velem aludt. Valamiért csak rajtam tudott elaludni. Most 5 hónapos és mai napig van hogy magamhoz veszem ha nyugtalanul alszik. Ne félj nem fekszel rá. Sokkal éberebben alszol. Ha nem elég neki hogy melletted van, fektesd magadra.

A légzésfigyelőt amúgy is koraszülött illetve kos súllyal született babáknak ajánlják

2020. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első akkor te szerencsés vagy, vannak ilyen jó alvó babák, ebben a korban szerintem ez még nem nevelés kérdése :)

Második, ez nagyon ijesztő lehetett..


Nem attól félek hogy ráfekszem de pl hogy hasra borul és bele supped az arca a matracba. Ilyenekkel riogat mindenki ( orvos védőnő stb) hogy csak háton aludjon pl de ő azt nem szereti. Hatvan légzés figyelő akkor merem hasra tenni de ha mellettem alszik akkor pl oldalt szeret hogy úgy ölelem és akkor félek hogy eldől..

2020. jan. 14. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első naptól velem aludt, elvből. Ìgy lehet biztonsàgossà tenni az együtt alvàst: kemèny matrac, ne tudjon rèsbe ( matrac es agy kozt, agy es fal kozt) beszorulni, parnaktol tartsd tavol, paplant ne rakd ra, ne legyenek hosszu , logos diszek a ruhadon. ne igyal alkoholt es ne cigizz, ne vegyel be nyugtato hatasu szert. ha ezeket betartod ugyanolyan biztonsagban van a ti agyatokban is
2020. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Snuza Hero legzesfigyelo, pelenkara csiptetos. Nekunk nagyon bevalt. Ra van irva, hogy egyuttalvashoz nem jo, de ez csak protokoll, tokeletesen mukodik, teszteltem en is, meg meg sokan masok, akik hasznaljak. Hason altatva is jo, csak nem kozepre kell tenni, hanem a koldoke es azoldala koze felutra, ugy erzekeli rendesen a baba legzeset. A masodik babammal ujszulott kora ota igy aludtunk, van neki babaobol, ha mar jol alszik, atrakom neha, ha viszont en is bealszom, akkor marad mellettem. A noverevel akkor kezdtem egyutt aludni, mikor 6 honaposan mar tobbet maszkaltam hozza, mint aludtam. Nem emlekeztem, hanyszor keltunk ejjel, panikban kerestem felriadva a gyereket magam mellett ejszaka, mikozben o az agyaban aludt, csak nem emlekeztem ra, hogy mar visszatettem es lefekudtem. Es igen, a vege az volt, amikor elaludtam a babat szoptatva, halalra remultem, hogy le is ejthettem volna. Onnantol kezdve elso ebredestol egyutt aludtunk. A kicsivel pedig nem is probaltam mar kulon.
2020. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 6 hós kislányom cicin alszik el. Tudom nem a legjobb altatási módszer, de mi ezt csináljuk születése óta. Ahogy érzem, hogy mélyen alszik, beteszem a kiságyába. Este 9-től reggel 8-ig 1-3 alkalommal ébred éjszaka. Csak úgy tudom vissza altatni, hogy megint mellre teszem. Szerintem ilyenkor szomjas mert nagyokat kortyol. Ez viszont soha nem tart 10 percnél tovabb, úgyhogy nekem bevált. Próbálj ki több felé altatást és tarts ki mellette. A rendszeresség mindkettőtöknek könnyebbé teszi az éjszakákat.
2020. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Miért nem jó módszer ez? Nálunk is igy van ahogy te írtad. Cicin alszik el. Este felébred, megint cici 10 perc és alszik. Ez miért baj? Komolyan kérdem. Nekem senki nem mondta hogy szarul csinálom 😮

2020. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem a védőnő és a család összes női tagja azt mondja, hogy nem kellene cicin altatni, mert magammal tolok ki. Valaki meg azt is mondta, hogy ettől lesz stressz evő, hogy ezzel nyugtatom meg 🤦‍♀️

Én meg úgy gondolom, hogy mindenki úgy éli túl ezt a sokszor ébredős korszakot ahogy neki még a babájának beválik 😅 Nálunk ez jön be. Sírni biztosan nem hagyom.

2020. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusom mennyi baromságot kitalálnak. Minket még szigorúan 3 óránként szoptattak és mégis vannak stressz evők 🤦

Nekem azt mondta a védőnő, hogy mindegy hol meg hogyan, csak aludjon. Sokszor napközben is cicin alszik el.

Azt nem mondták, miért szúrsz ezzel ki magaddal?

2020. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!