Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy nem lép a...

Normális, hogy nem lép a talpára, hanem a lábujjára, amikor még csak próbálkozik az állással?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám, de már próbálgatja felhúzni magát. Azt figyeltem, hogy felhúzza magát térdelésbe, és próbál felállni. Az egyik talpát szépen leteszi, aztán behúzza a másik lábát is, de azzal nem lép a talpára, hanem behajlított lábujjait teszi le, kb spiccben van a lába. Ez normális így az elején? Majd megtanulja? Vagy ez valami gondot jelezhet, lehet valami a lábacskájával? Tudom, hogy még állnia se kellene, de nem fogom lefogni, hogy nem szabad...
2020. jan. 17. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok szakértő, de szerintem normális. Az èn kisfiam is így kezdte, igaz ő majd csak 8 hónaposan szerencsére.

Szerintem abból fakad ez a jelenség, hogy egyrészt még gyenge a lábuk (nyilván minél kisebb annál inkább) és az egyensúlyt is meg kell találniuk.

Nekünk kb 2-3 hétig állt így. Utána mindig a talpára, és azóta is. 11,5 hónapos és ő már lépeget önállóan, és a teljes talpára. Úgyhogy szerintem ha eleinte a labujjára sem jelent semmit. :)

2020. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Sok baba úgy kezd tipegni, hogy csak a lábujjaira lép, teljesen normális.

A tiéd még nagyon picike, meg fogja tanulni, cseppet sem kell aggódni.

2020. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Fú, én nem akarlak ijesztgetni, de nekem a Dévényes azt mondta, hogy ha feláll a baba és lábujjhegyen tipeg, akkor azonnal menjünk vissza hozzá, mert nem jelent jót...
2020. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha még csak próbálgatja, akkor most tedd gyorsan a szoba közepére a földre és pakold el a járókát, a kiságyban pedig csak alvás idejére legyen!

Nem egészséges ha a karjai segítségével áll fel.

Erősödjön csak a lába előbb, akkor rácsok nélkül is menni fog.

(gyógytornász)

2020. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem lábujjhegyen tipeg, hanem konkrétan a lábfejére támaszkodik, behajtott lábujjakkal


Utolsó: tehetem a gyereket akárhova, kúszik-mászik, két pillanat alatt ott van, ahol lenni akar

2020. jan. 17. 10:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem a rácsba kapaszkodva áll fel, hanem a bútorokba kapaszkodva. Kiságyban csak alvás időben van, járókában meg max 2x10 percet egy nap.
2020. jan. 17. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornászhoz kapcsolódva mondom hogy az én kisfiam nagyon nagy erős volt és ő is úgy állt fel hogy karból felhúzta magát. Jártunk dévényeshez és külön meg kellett neki tanítani hogy állítsa be a lábát felálláskor.
2020. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!