Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babát mért nem...

Anyatejes babát mért nem lehet túletetni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a válaszokban, hogy az anyatejjel nem lehet túletetni a babát. De nekem ez olyan furi, mert az ok, hogy az anyatejet hamarabb megemészti a gyomruk mint a tápszert, de a tápértékük is manapság már szinte ugyanolyan, hízik tőle, ha sokat eszik, még többet hízik. Akkor mért nem lehet? Ha az anyatejből annyit eszik amennyire szüksége van, akkor tápszernél ez másképp van? Az nem igény szerint működik? Kíváncsi vagyok a magyarázatára.
2010. júl. 22. 09:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit kiegészítésképpen, hogy a "bukás" (legyen tápszer vagy anyatej, szerintem mindegy) nem feltétlenül a "túlevés" jele. A pici babák gyomorszája nem zár még tökéletesen sok esetben, és ez nem is tekinthető rendellenességnek (ha az, akkor az a reflux), ez kb. fél éves korra múlik el azoknál, akiknek van. Vagy amikor egyedül tudnak ülni, illetve szilárdat esznek.

Tehát ez nem a túlevés jele.


A hízásból pedig nem szabad téves következtetést levonni.

Pl. második gyermekemnél vicces volt, mert 3 hónaposan már 7 kiló volt (csak anyatejet kapott), hurkás lett, viszont 7-8 hónaposan is ugyanennyi volt. Ahogy elkezdett mozogni, forogni mászni stb., ledolgozta, 9-10 hónapos korára kifejezetten nyurga lett. Ez így normális.

(Tápszernél nem tudom mi van)

2010. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, talán még annyit tennék hozzá, hogy az anyatej nagyon könnyen emészthető, tehát szerintem ezért sem lehet a szopizást túlzásba vinni. Én is mindig akkor szoptatom, amikor cicire vágyik. Ami felesleg, azt úgyis kibüfizik. Üdv.: 9 hónapos kisfiú anyukája.
2010. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%
Nekem két olyan barátnőm is van, akiknek anyatejes a babájuk, és mindkettő nagyon kövér baba. fél évesen hatalmasak. Az egyik két óránkét eszik éjjel-nappal. És ordít, ha nem adnak neki.
2010. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy az anyatej könnyebben emészthető, de ez nem indokolja a túletetést, hisz akkor abból többet fog enni, vagy sűrűbben, mert nem laktatja annyira, viszont a tápérték, mint már korábban írtam, hasonló.
2010. júl. 22. 13:00
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem lehet.

ha minden nyekkre cicit kap szájába és mondjuk 3 hónaposan már 8-9 kiló.

2010. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Persze az anyatej könnyebben emészthető, de 2 óránként enni 6 hónaposan már nem kéne, de előtte sem jó, ha a baba sűrűn 2 óránként eszik. Szerintem túl lehet etetni az anyatejes babát.
2010. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne lehetne 2 óránként szopizni??

Mindkét gyerekem így szopott, és tökéletesen fejlődtek, egyáltalán nem voltak ducik!!

Az én környezetembe, inkább a tápszeresek dundik!

Na mindegy! Szerintem hajrá anyatej, mindenkor!!

2010. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálunk meg inkább az anyatejesek ducik, de szerintem egy a lényeg, hogy egészségesek legyenek, akkor mindegy, hogy duci-e vagy sem. Igen, az anyatej a természetes, de ha valakinek nincs, vagy nem elég akkor muszáj pótolni tápszerrel!
2010. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Levontam a következtetést. Természetesen az anyatej a legjobb, ezt nem is firtatja senki. Csak annyiszor láttam ezt a mondatot felemlegetni, mintha valami szentírás lenne, és nem láttam valós alapját. A válaszok alapján ez be is igazolódott. Nem lehet általánosságban azt mondani, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni, mert egyes helyzetekre igaz, másokra meg nem. Az egyik válaszoló írta, hogy azért nem lehet, mert ha már jóllakott nem fog tovább "dolgozni", viszont a tápszer könnyen jön, ezért abból többet ehet. Ez így könnyen elképzelhető. Viszont ha valaki mindig cicin nyugtatja meg a babáját, mivel könnyen emészthető, hamar ürül a gyomorból, mindig lesz a tejcinek helye ha mellre teszik, és így bizony túl lehet etetni.
2010. júl. 23. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!