Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Neveli az én gyerekemet, de...

Neveli az én gyerekemet, de közöset nem akarok. Miért nem ért meg?

Figyelt kérdés

Nem fogok kamuzni, meg szépíteni. A 9 éves fiam attól a férfitől van, akit jobban szerettem, mint eddig bárkit. Nem akartuk, hogy így alakuljon, de végül csak így lett, szakítottunk.

A férjem 1 éves korától neveli a fiamat. Nagyon jó a kapcsolatuk, a fiam tud róla, hogy nem az apja, de úgy szereti és én is így neveltem, apának szólítja. A férjemnek is megmondtam, hogyha bármikor úgy alakulna, hogy mi elválunk, vele bármikor találkozhat, mert nagyon jó apja.

Viszont én nem szeretnék vele közös gyereket, ő pedig igen. Valahol megértem. Másrészről én nem szeretném. Egyszerűen a gyomrom összeszorul, ha arra gondolok, hogy legyen, annyira a kapcsolatunk nem stabil. (Lehet, hogy ez az én hozzáállásom miatt van.)


Hosszú ideje házasok vagyunk, szerintem alapvetően nem rosszabb a kapcsolatunk, mint a többségé. Nincs állandó vita, meg tudunk beszélni többnyire mindent. De gyereket nem akarok. Már szívesen újra sem kezdeném a babázást, de nem ez a fő probléma, neki fogom erre.

Mit tegyek? Ezért váljunk el? Kezd nagyon bosszantó lenni, és egyre erőszakosabb. Van gyerekünk, ő az apja a fiamnak.

29/N



2020. jan. 25. 08:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ezekre mit reagálsz? 😒
2020. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
A férjednek se kamuzz tovább. Engedd, hogy olyat találjon, aki tényleg szereti.
2020. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%

Ja és nem vagy hibás, amiért nem szereted! Nem kötelességed szeretni, mert rendes ember! Nem vagy felelős az érzelmeid hiányáért. Nem vagy rossz, nincs baj veled, mert nem szereted! Természetes, hogy keveseket szeretsz, nem vagy érte felelősségre vonható, jogod van nem szeretni akkor is, ha semmit sem tett ellened!


Attól, hogy nem szereted, még jó ember vagy!


Attól már kevésbé, hogy hazudsz neki, de rendbehozni a dolgokat sosem késő, légy őszine!

2020. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem hibás, pedig majdnem 10 éve vele van, mert jó azért a gyerekének a kamu apuka?
2020. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem rossz ember, ha ezt belátja egy év után. De ő nyolc éve eltartatja magát.
2020. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek mentél hozzá, ha még az előzőt szeretted? 1 év eltelt és máris feleségül mentél máshoz? Gondolom tartottál az egyedüllétől. Sajnálom a férjedet. Ne húzd az idejét, ő saját családot szeretne, te meg csak úgy vele vagy, hogy legyen valakid.
2020. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nektek nincs gyereketek. Neked van, neki nincs. Ne haragudj, de ha már évek óta neveli a fiadat akkor az a minimum h lesz egy közös is, pláne h ő vágyik rá. De itt a gond az h te nem vagy benne igazán ebben a házasságban, szóval, most v ő unja meg a kifogásokat, v te fogsz elmenekülni ez elől, a vége pedig ugyanaz, te jársz rosszul. Minek kellett hozzámenned ha nem szereted?
2020. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem az a tökéletes kapcsolat a miénk azt biztosan érzi. De rossz dolga nincsen mellettem. Tudom mivel tartozom neki. Az első diplomám megszerzése abszolùt neki volt köszönhető a gyerek miatt, de igazából a második is mert kisgyerekes anyakènt amùgy esèlyem sem lett volna. Ezen kivul érzelmileg is támogat, pl most egy féléve lehetővé tette, hogy ne dolgozzak, mert stresszes volt a helyzet és így látta jònak a családunknak, hogy pihenjek. Tudom, hogy értékelni kell és értékelem is. De azt gondolom, hogy nem egy gyerekkel kell.
2020. jan. 27. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!