Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos és 4 kilós lányomat...

2 hónapos és 4 kilós lányomat ráállíthatom már a 4 órás étkezésre? Eddig 3 óráként evett de már sokallom a napi 8 étkezést! Nem igény szerint etetek!

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát megpróbálhatod, bár az én 3 és fél hós kisfiam még mindig átlagban 3 óránként éhes. Nem sikerül mindig betartatnom vele a 4 órát.

Én 2 hónaposan leszoktattam az éjszakai evésről így már le is csökkent az etetések száma.

kb.9kor megetetem és utána reggel kb.6kor eszik.

Persze az éjjelt nem alussza végig sajnos azóta sem.

Próbáld meg, hogy éjjel mikor etetnéd adsz neki teát /csipkebogyó,pici cukorral/vagy vizet.

Leszokik pár nap alatt az éjszakai hamiról.

Így tarthatod a 3 órát.

2008. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is itt az ideje a ritkább evésnek. Koraszülött volt,hogy ilyen pici még?
2008. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan, csak az a lényeg, hogy gyarapodjon!!!!!!!!!!!
2008. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen koraszülött volt, ezért ilyen kis mini! :)

Ha már az éjszakát átaludná az már nagyon jó lenne! Köszönöm a válaszokat!

2008. nov. 19. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, próbáld meg éjjel, hogy csak vizet vagy teát adsz neki.ha éhes marad úgyis felébred.

az én kisfiam is így szokott le az éjjel evésről.

két éjjel teát ivott, harmadik éjjel már nem kelt fel.

most 10-6ig alszik

4hónapos kisfiú anyukája

2008. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A lányom 4 hónapos korában úgy örültem, hogy a napi 3 óránkénti etetést ki birtam tolni 4 órásra. Az éjszakát este 9-től reggel 7-ig végig aludta.

Amióta egyedül ül forog hasról hátra, hátról hasra kb. 2 - 2 2,5 óránként eszik. Éjszaka többször felébre még cicizni, nappal alig alszik, de úgy kufircol, hogy alig birok vele. Főzeléket, gyümölcsöt, babakekszet eszik.

Nem látszik rajta drasztikus hizás sem, mivel havonta csak 50 dkg-ot hizik. Most 73 cm és 10,50 kg. Ja, 3,45 kg-val, 52 cm-rel született.

Szóval előttetek áll az átállás.

Kellemes babázást.

Üdv. 8 hónapos "nagylány" anyuja

2008. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem még kicsit korai lenne. Az én kisfiam akkor még 3 óránként evett és ő is korábban jött (2,5 kg-mal született a 36. hétre), annak ellenére, hogy akkor már 5 kg volt. Az is kell, hogy a kis gyomra nagyobb legyen, több tejet tudjon befogadni. Most, 4 hónapos korára álltunk át a 4 óránkénti evésre és 2 hete már éjszaka sem kel. Én úgy szoktattam le az éjszakai evésről (akkor 2-szer, aztán már csak 1-szer kelt - éjszaka hagytam aludni, magától ébredt ilyenkor), hogy egyre kevesebbet hagytam cicin. Az utolsó alkalommal (5. este) az este 10 órás etetés után hajnali 4 körül ébredt, akkor 2 percet hagytam rajta, nyugodtan vissza is aludt. Másnap csak nyöszörgött 4-kor, nem mentem be hozzá és magától visszaaludt. Nem hiányzott neki, mindig mosolygósan ébred és nem sír az éhségtől. Vagyis a lényeg a fokozatosság. Így egy gyors este 10-es etetést leszámítva 7-től 7-ig alszik. Sok sikert hozzá!
2008. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!