Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba ezeket már tudja...

1 éves baba ezeket már tudja vagy csak véletlen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1,5 hét múlva 1 éves.

Nagyon aranyos, huncut, okos kisfiú. Sok mindent ért már, meg is mutat.

Kb egy hete észrevettem hogy néha cumisüveggel eteti a kis maciját. De nem tudom, hogy nem véletlen-e. Többször is láttam már. Mondjuk az tény hogy nekem/nekünk is nyújtja, dugná a szánkba, ahogy a kanalat is evésnél. Azt tudja hogy igyál, akkor próbál inni. De ma azt mondtam hogy “adjál inni a macinak” és odatartotta a cumisüveget az orrához. Utána pedig mikor mondtam hogy igyál akkor ivott saját maga. Szerintetek ez véletlen? Vagy csak én csodálkozom ennyire rá?

A másik hogy ő első gyerek. És már 2x fordult elő hogy sírni kezdett mikor az unokanővére az ölembe ült😅

Lehetséges már ilyen korban hogy ő féltékeny? Vagy csak szimpla ijedség?



2020. jan. 27. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudhatja, hogy kell megitatni a macskát. A lányom már 10 hónaposan próbálta a játék cumisüveggel etetni a babáját. Persze nem tudta ügyesen, de próbálta oda tenni a szájához. Egy ismerősöm 1 év körüli lánya is etette cumisüveggel a babáját. Azt nem tudom, hogy lehet-e féltékeny ilyenkor, de nincs kizárva.
2020. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a macska helyett macit akartam írni, csak hát ez a telefon... :)
2020. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudhatja :)

És igen, tud féltékeny lenni nagyon is.

Kb 1 éves volt a kislányom amikor ismerősék babáját a kezembe vettem és sírni kezdett. De nyugi ez csak fokozódni fog 🤣 Most 16 hónapos és ha a nevelt lányom megölel, megpuszil Ő már toporzékol és hisztizik. Sőt a férjem már ha a kezemet megfogja olyan ordításba kezd hogy hihetetlen.

2020. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tudhatja. Az én kislányom az apja szájába nyomta be a cumiját egy óvatlan pillanatban.😂😄
2020. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem mit nem értesz ezen. Nem csecsemő már, elég alap dolog az etetés-itatás, hogy játékból utánozza. Az ölbe üléssel pedig kb a frász jött rá, hogy az ő egyetlen anyukájának ölét, a világ legbiztonságosabb helyét más foglalta el. Testvér érkezésekor ezért kell aannyira odafigyelni, felkészíteni a nagyobb gyereket.
2020. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!