Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire hat a viburcol...

Tényleg ennyire hat a viburcol? Vagy csak véletlen volt? Most akkor nyugtatót adtam a babámnak? Picit ijesztő

Figyelt kérdés

pici babám eddig így aludt 8 hetes korától.

este 21-kor elaludt, megébredt mindig fél óra múlva 1x 2x és utána aludt tovább reggelig.


de 3 napig 2 óránként felsírt, de halk szóra, vagy simogatásra egyből vissza is aludt. Vagy cumit is adtunk neki néha.


tegnap este egyik védőnős rokonom tanácsára adtam neki fürdés után egy viburcolt.


utána ismét elaludt 21-kor és megébredt fél-1 óra múlva, ahogy szokott és onnantól aludt tovább reggelig.


most akkor a Viburcol miatt lehetett? benyugtatóztam a babámat? annyira ijesztő.



2014. márc. 6. 08:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

igen nyugtato


homeopátiás cucc én csak nagy nagy nyügösségre avgy fogzás idején adom

2014. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató hatása van, de azért nem nyugtató, nyugi. Az én babámnál egyébként nem használt, nála a Chamomilla vált be.
2014. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nem tudom. nekünk is uilyen tünetkere tanácsolták, este fürdés után kapta, de szuper nyűgös volt a következő napon. h amiatt v más is közrejátszott, nem tudom, de én soha többet ne mertem adni neki.


biztosan hat, de egy gyerek hangulatát annyi mimnden befolyásolja, talán hajlamosabbak vagyunk mindent annak tulajdonítani, ha tudjuk, h épp kapott

2014. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
mi is fogzásra kaptuk, jobb mint a gyógyszer, csak most nem tudom, hogy emiatt aludt-e vagy amúgy is aludt volna
2014. márc. 6. 09:04
 5/18 A kérdező kommentje:
3. és neked változott azóta a babád éjszakai alvása?
2014. márc. 6. 09:05
 6/18 anonim ***** válasza:
nekem egyik homeo-s cucc sem vált be.én vagyok a béna?,nem kellett volna megetetnem,ha igy sir,hanem órákik próbálkoznom a visszaaltatással?
2014. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Nyugtató hatása van, de nem nyugtató, homeopátiás szer, kis gyógynövénnyel. Én fogzás idején mindig ezt adom a fiamnak, 16 foga jött ki így minimális nyugtalansággal. Sokkal inkább ez, mint a Panadol, Nurofen vagy társai, hiszen azok gyógyszerek valóban.
2014. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
igen, én is egyetértek, hogy inkább ez, mint panadol és nurofen. Én annyira nem vagyok jártas a homeopátiában, de ekkora hatást nem vártam. Ma este nem adok inkább, picit tényleg ijesztő.
2014. márc. 6. 09:42
 9/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok

nem, sajnos, még mindig sűrűn ébred és napközben is nehezen alszik el. de legalább, nem sikít, csíp, rúg, karmol altatáskor, mint a viburcol után. pokol volt az a nap és általában másfél óra sírás-rívás után feladtuk és el se aludtunk. állítólag az első pár napban felerősítheti a tüneteket...


az is lehet, h nincs is összefüggés, de nem merek kockáztatni.

2014. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát a homeopátia elvileg azt állítja, hogy a homeopátiás szerek nem hatnak azonnal, sőt általában először felerősítik a tüneteket, hiszen pont azért hívják homeo(=hasonló)pátiának, mivel a lényege, hogy olyan szert tartalmaz ami nagy mennyiségben az adott betegség tüneteit idézi elő.


Pl. a homeopátiás nyugtató elvileg olyan szereket kell, hogy tartalmazzon nagy hígításban, amik amúgy serkentő hatásúak (pl. kávé)


Mindez csak az elmélet, de sok homeopátiás szer ezzel tökéletesen szembemegy (ilyen a viborcul kúp is) tehát ponthogy olyan szereket tartalmaz ami csökkenti az adott tünetet... mégis homeopátiás szernek hívják... de logikusan a hatásmechanizmusa nem lehet ugyanaz... tehát akár egyből is hathat... passz.


Próbálgasd, mellékhatása elvileg nem lehet, maximum a vivőanyag miatt.

2014. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!