Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babák hány hetes korától...

Babák hány hetes korától alakul ki egyfajta "napirend"?

Figyelt kérdés
Pici, 16 napos babámmal még minden napunk másképp alakult, értve ez a szopizás és az alvás terén. Este alszik 4-5-6 órát, aztán 2 óránként ébred sokszor, és egy-egy ébrenlét ált. 1-2 óra, éjszaka is. Ráadásul csak a mellkasomon hajlandó elaludni, különben ordít, hisztizik. Délután fél órát alszik. Meddig tart ez?
2008. nov. 20. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon-nagyon picike a babád,még ő sem szokta meg,hogy most már kint van és nem a jó meleg pocakban ahol nem volt gondja.

Majd szép lassan ki ismeritek egymást és akkor majd helyre áll a rend,de ehhez pár hét,van akinek pár hónap kell,úgyhogy türelem,türelem,de megéri az első jó pár hetes szenvedést!

2008. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Várok még tapasztalatokat!

2008. nov. 20. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval! Ki fog alakulni, mikor mi csinál, de nem percre pontosan, és szerintem nem kell erőltetni semmit, fogja tudni pontosan, mit akar. Az egyik szomszédom kérdezte hogy mikor kell aludnia a babámnak? Azt mondtam, amikor álmos :-))) Az elején mi is megszenvedtük, mire valamelyest rendeződtek a dolgok. Nekem is csak a mellkasomon aludt el, és este hajnal 1 előtt nem lehetett betenni a kiságyba, mert felébredt. Ahogy az óramutató elhagyta az 1-es számot, hagyta magát letenni. Így lehuppantunk a nagyszoba kanapéjára, apát elküldtük aludni, és hajnal 1-ig ott aludtam a kislányommal. Őszintén szólva nem bántam meg, és nem rokkantam bele, eddig is és ezután is az ő igényeihez igazítjuk az életünket, mert egy babának a törődés kell, szeretet, közelség. Biztos van aki másképp gondolja, nekem ez a véleményem. Lényeg a lényeg, ki fog alakulni a napirend, kitartás!
2008. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi napirendünk olyan 2-3 hónapos korára állt be. Sztem a lényeg a következetesség és némi rendszer, persze nem szigorúan a végletekig ragazkodva hozzá, de mégis muszáj egy irányt adni a napnak. Értem ezalatt, hogy én mindig törekedtem a 3 óránkénti szopira, persze volt hogy bejött, volt hogy nem, de nem hagytam abba és kezdtem bele egy másik "módszerbe", mert az őt is összezavarta volna. Minden le fog tisztulni idővel. Ja, és még fontos az esti fürcsi is. Eleinte nálunk is össze-vissza volt, de aztán mégis sikerült minden nap azonos időpontban, azonos forgatókönyvel lezongorázni, így tudja mi után mi jön, a fürcsi előtt játék a nagyágyon, aztán fürcsi, öltözés, pápá apától, az ismerős ének, szopi és alvás. Most 7 hónapos és tökéletesen működő és kiszámítható napirendje van (na jó, néha még ma is össze borulhat a nap... :))). Türelem;´´)
2008. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk akkor alakult ki a napirend(magától).mikor az ebédet kiváltottuk főzelékkel,azt ugyanis délben kapja mindig,így az uzsi 4kor fürdés vacsi 8kor.

Az elején viszont én volt hogy délután még hálóingben rohangáltam,de nem érdekelt.

Sajnos az első hónapok teljesen kiszámíthatatlanok!


De kitartás ahogy nő úgy lesz sokkal könnyebb és kiszámíthatóbb a babád és nem is fog olyan sokat sírni sőt...


Sok erőt és boldogságot kívánok nektek!!

2008. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!