Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2évesen már tényleg beszélnie...

2évesen már tényleg beszélnie KELLENE? Még szavakat se mond, kezdő szótagokat se. A mammmma, baba, nyeenyee meg ilyenek mennek.

Figyelt kérdés

a környezetünkben hasonlóan vannak a kisfiúk,azért sem aggódtam, de most sokan írják egy másik kérdésemre, hogy már kellene beszélnie.de most komolyan, én miért nem ismerek mondatokban beszélő 2éves gyereket?ismerek 2éves gyerekeket a családban is vannak, meg játszóra is járunk, de nem beszélnek, főleg a fiúk nem.akkor gond van velünk?

hozzáteszem én továbbra sem aggódom, csak érdekel a véleményetek.


2010. júl. 23. 12:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Az én fiam még nem nagyon beszél,pedig rengeteget foglalkozunk vele,a kis barátunk viszont már csacsog,ragoz,pedig egy idősek,és anyuka nem igazán tanítgatja,csak jobb a "nyelvérzéke",bármit mond anya neki,visszamondja,az én fiam meg csak bólogat és megérti,nem egyformák...

ne aggódj!

2010. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 ssj2baki válasza:

Nekem a 2 éves kisfiam folyékonyan beszél, ragoz, persze van pár hang amit még pöszécskén ejt, de érthető mindenki számára. Kérdez, beszélget, mesél hogy mi történt vele.

Nekem egy kicsit furi hogy a Tiéd nem beszél..Kérdezd meg a védőnőd vagy a dokitok véleményét!

2010. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21 hós a fiam. 16 hósan kezdett önállóan járni, már mindenki mentőt akart hivni, mert mi az hogy egy éves elmult és nem bir járni, biztos beteg!...elindult anélkül, hogy orvossal kintattam volna. Nem beszél csak mutogat és nyekeg. Szó szerint. Őszintén egész nap idegesitő. Válaszolok a mutogatásra és nyekegésre. Mondja, hogy mama, anya, kaka, bamm. Kb ennyi, tehát baja nincs. Várok. Szintén 21 hós barátnője kb 5 mondókát mond el magától, ugyanennyi dalt énekel el és ugy kommunikál, mint egy kisovodás. Ez van. Én ezen nem stresszelek és dokihoz sem fogom cibàlni. Ha ovi elöttig nem beszél, majd akkor. Az még bő egy év.
2010. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

A fiam másfél éves kora óta beszél, DE az unoka tesója 3 éves koráig csak nyögött, egy szót se szólt, aztán kb. keddről szerdára tökéletesen, mondatokban kezdett beszélni, semmi fokozatosság nem volt benne. Nekem anno azt mondta a doktornőnk, hogy 3 éves kor a "határ"

szerintem bőven ráérsz aggódni!

Üdv

2010. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam két évesen már mondatokban beszélt, most 3 éves és olyan mondatokat mond, hogy leesik az állunk.
2010. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!