Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaptál már beszólást amiatt,...

Kaptál már beszólást amiatt, hogy tápszeres a gyereked? Mi volt az?

Figyelt kérdés
2020. febr. 17. 15:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nem
2020. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Anyamtol kaptam beszolasokat... nagy fejű lesz, nem fog kotodni, beteges lesz , csak a lusták adnak tapszert , mert az könnyebb stb stb

Mindezt ugy, hogy az első 2 gyereket 1,5-2 évig szoptattam, de a 3.nal nem ugy működött a rendszer, nem volt tejem, akárhogy akartam, akárhogy szenvedtem...

2020. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Ne foglalkozz vele. Ha van rajta sapka az a baj, ha nincs, akkor miért nincs rajta sapka esete. Haljon éhen a gyerek, ha egyszer nincs tej?! Szelektáld a hallásod. Kitartást!
2020. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekorvostól (akinek nincs gyereke) megkaptam, hogy olyan nincs, hogy egy nő nem tud szoptatni, csak olyan, hogy nem akar. Ezt nyomta fél évig.

2 hónap után rájött, hogy a sok stressz miatt csökken a tejem mennyisége, akkor nyugtatót írt fel, meg valami olyan bogyót, a nevére már nem emlékszem, amit kemó után szoktak inni. Szigorúan rámparancsolt, hogy ne olvassam el a betegtájékoztatót, csak szedjem őket. Hát kössz...

Rajta kívül is volt néhány. Akkor mocskosul rosszul esett és a poklokat jártam meg, mert nagyon küzdöttem, hogy sikerüljön, de ma már csak mosolygok rajta.

2020. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megosztottátok. Nekem ikreim vannak, már 3 hónaposak, de az elejétől pótolni kellett, mert minimálisat szopiztak, fejni meg nem tudtam. Az egyik lányom szinte semmit nem evett ciciből, itthon sokszor már ordított, ha ráraktam, ezért ő hamar 100% tápszeres lett. A másik lányom cicizett, de pótolni kellett. Nála bevallom a kényelem miatt váltottunk 100% tápszerre. Mivel 90%-ban egyszerre éheznek meg, nehezen tudtam volna kivitelezni a vegyes evést.

Anyutól számtalanszor megkaptam már, hogy túl korán feladtam, “felfújom vele csak a gyerekeket”, “az orvos megmondta, hogy betegesebbek lesznek”, stb.. fel sem fogja, ez mennyire bántó.

2020. febr. 18. 17:08
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mond meg neki, hogy hagyja ezt abba, neked rosszul esik. Különben sem lehet már rajta változtatni.

Azokra a vádakra reagálva, amit anyud mond: az én lányom 2 hónaposan tápszeres lett. 1 évesen még csak 7,6 kg volt de sosem volt beteg, pedig piszkosul sokat vagyunk közösségben. Barátnőm anyatejes kisfia 11 kg volt egy évesen (ugyanakkora súllyal születtek a gyerekek) és már 3x megfázott.

Szóval ezek inkább alkat és szerencse kérdése mint tápszer/anyatej.

2020. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ehhez a beteges lesz szöveghez annyit fűznék hozzá, hogy a nagyobbik az rlejétől tapszeres volt és kb 10x volt beteg a 7 éve alatt.
2020. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Érdemben nem tudok hozzászólni, még nincs gyermekem, de....aztak....

Nem gondoltam volna hogy ennyire rosszindulatúak az emberek, hogy ebbe képesek belekötni. Nekem eszembe se jutna megkérdezni még közeli rokont se, hogy szopik e a gyerek vagy mit eszik. Elképesztő, hogy valakit pl. a saját anyukája így lehúz. Ne foglalkozzatok vele, Ti vagytok az édesanyák, Ti tudjátok legjobban mi a jó a saját gyereketeknek. A mai tápszerek már nagyon jó minőségűek.

2020. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is megkaptam, hogy szegény gyerek, majd meglátom, milyen beteges lesz. Mintha lett volna választásom... örökbe fogadtuk a fiunkat. (Megjegyzem, azóta ovis, és szerintem a legkevesebbet hiányzik az egész csoportjában. Pedig van olyan kis társa, aki még mindig szopik.)
2020. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!