Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom a napokban 10 hós...

Kislányom a napokban 10 hós lesz, lehet, hogy le van maradva?

Figyelt kérdés

26-án 10 hós lesz a kislányom. Felül, mászik, próbál felállni,tapsol, pacsit ad, az eldugott autóért érte mászik, utánozva mondja, hogy babab, mamama, jajajaj. De nem int pá-t, nem pakol dobozba, nem szívesen hallgat rövid mesét (elveszi a könyvet), nem mutat még rá dolgokra...

Mire a védőnő (3 hónapja nem is látta)ma a telefonba megkérdezte, hogy nem akarom-e vizsgálatra vinni. Szerintem nem!


2010. júl. 23. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van lemaradva. Teljesen normális, korának megfelelő a fejlődése.
2010. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs lemaradva! Enyém is kb ezeket tudta 10 hónaposan, az egyéves státuszon pedig megdícsérték, hogy milyen ügyes a 12 hónapjához.

Egyébként mit hiányol a védőnő? A pakolgatás talán csak nem tetszik neki, és a mese sem, a képek annál inkább:)

2010. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyereknek más a fejlődési ritmusa.Az én fiam 10 hónapos,ő mondjuk már feláll,kapaszkodva sétál,de ezt sok gyerek csak a születés napja után teszi meg.Szerintem ne aggódj.De ha mégis elmennél tanácsadásra,akkor szerintem a védőnő is ezt mondaná.Átlagosan egy,másfél éves kor között indulnak el a gyerekek.
2010. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs semmi baja, lemaradása. ha a védőnőd annyira mondogatja a vizsgálatot, menj el nyugodtan, úgy is őt fogják leszólni, hogy egészséges gyerekeket küld vizsgálatra (nálunk odatelefonált a gyógytornász, hogy ne egészséges gyerekeket küldjön hozzá :) )
2010. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj a babáddal. Pát csak akkor intenek,még nagyobb korukban is,amikor éppen kedvük van hozzá. Különben is csak azzal foglalkoznak,ami éppen érdekli őket,nem azzal,amit a szülő szeretne. Felesleges lenne vizsgálatra vinni.

3 gyerekes anyuka.

2010. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a havonkénti vizsgálatra értette a védőnőd, hogy oda vidd el? Tudod, súlymérés, stb. Mivel 3 hónapja nem látta....
2010. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt nem mondta mit hiányol.. Talán az aktívabb utánzást. De az én lányom eddig mindent komótosan csinált, de csinálta. A féléves státuszon még volt 5 napja a 6 hóig. Beírták, hogy nem forog ide-oda. Mire tényleg betöltötte forgott. Nagy franci. A könyv és a nagy tál (amibe pakolnánk) is érdekesebb számára magában. De sokat játszunk, "tanulunk".
2010. júl. 23. 21:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, azt most sem mondta, hogy megnézné...
2010. júl. 23. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs lemaradva.

Az én fiam ül, kúszik, feláll, pakol, vávává-zik.

Nem mászik, nem tapsol, nem int pápá-t, nem mond baba-mama-t. A doki mégis azt mondja, hogy teljesen jól fejlődik.

2010. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi, köszi :0)
2010. júl. 23. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!