Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányos nagyszülők és kisbaba?

Dohányos nagyszülők és kisbaba?

Figyelt kérdés

Nem problémám van, inkább érdekelnek a tapasztalatok, vélemények, ellenvélemények.

Gyereket várok és beszélgettünk a férjemmel, hogy hogyan képzeljük el az első hónapokat, és van itt egy érdekes dolog.

A férjem szülei keményen dohányoznak, bent a lakásukban is, eléggé lehet is érezni rajtuk. A férjem emiatt kicsi gyerekkora óta gyűlöli a dohányzást és a dohányfüstöt. Az én szüleim nem dohányoznak, én magam pár évig szívtam, de már rég leraktam. Talán ezért nem is vagyok annyira dühödten cigiellenes, de persze nem szeretem a füstöt én sem. Szóval, a férjem szerint nem elég, ha a szülei csak kezet mosnak a kisbaba kézbe vevése előtt, hanem teljesen megfürödve kell lenniük hozzá, hajuk megmosva, tiszta ruhában, olyanban, amiben még nem szívtak egy cigit sem. Értem, hogy ezt miért mondja, de szerintem ez teljesen életszerűtlen, nem fognak ilyen intézkedéseket csinálni egy látogatás miatt, ráadásul a ruhák abban a lakásban száradnak, ahol cigizni is szoktak, szóval szerintem tök mindegy, hogy átöltöznek tisztába vagy nem. A férjem nem hajthatatlan, érti, hogy ez valószínűleg nem lesz kivitelezhető, de azért fel akarja vállalni ezt a konfliktust, hátha sikerül a szüleinél keresztülvinnie az akaratát. Én meg úgy vagyok vele, hogy elég, ha csak kezet mosnak, ha kiviszem majd sétálni, szív ott is annyi szmogot, mint egy cigis pólóból. Persze nálunk nem gyújthatnak rá, az erkélyen sem, le kell menniük a ház elé, ez nem fog változni nyilván ez után sem.

A gyereket az ő lakásukba nem engedi bevinni, de oda amúgy sem vagyunk soha meghívva, mindig hozzánk jönnek, így ez nem lesz konfliktusforrás.

Ti mit gondoltok erről, illetve ti hogy csináltátok ezt dohányos nagyszülőkkel? Van igazsága a férjemnek a kisbaba egészsége szempontjából?


2020. febr. 21. 10:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10-es, nagyon köszönöm, szuper hasznos válasz volt. Igen igen, én is így érzem, hogy valahol tudja, hogy engedni kell bizonyos dolgokban, de inkább jelezni akarja a szüleinek, mennyire fontosnak tartja, hogy most legalább az unoka kedvéért egy kicsit változtassanak. Szereti őket nagyon, aggódik is, hogy mit művelnek magukkal.

A textilpelus nagyon jó kompromisszum, köszönöm.

2020. febr. 21. 14:56
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Én nem dohányzom de a szüleim igen.

Ennek ellenére szerintem a cigi nem koszos és fertőző csak budos, sőt nagyonis budos.

Teljesen elég a kezmosas meg az hogy a baba mellett és vele egy légtérben ne legyen rá gyujtva. De teljesen megertem a férjed, 38 hetes terhes vagyok és jelenleg nekem is érdekes terveim vannak, hasonló túl feltes stb :))) szerintem teljesen normális. Majd lazább lesz szerintem szülés után pár héttel.

Én eléggé fertőtlenítő mániás vagyok stb stb de ez a cigis dolog miatt át öltözni fürdeni stb egy kicsit tényleg sok :)

2020. febr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 12-es, igen, így van!

Csak ő azt mondja, a kátrány mindenhova lerakódik. Az égéstermék. És azzal van a baj.

Nyilván én erre azt mondom, hogy de hát a kipufogók füstje még durvábban, és mégis ki fogunk menni a levegőre. Mondjuk nekünk nincs autónk és nem is lesz:) de a másoké.

Tegnap elmondta, hogy igazából tudja, hogy nem lesz kivitelezhető, de el akarja mondani a szüleinek végre, hogy mennyire rossz volt neki egész gyerekkorában az a rengeteg füst, és hogy nem voltak rá tekintettel, és hogy nem akarja, hogy az ő gyereke is a cigiszaggal azonosítsa őket. Hát ez így már egészen máshogy hangzik. A textilpelenkás módszer tetszett neki.

2020. febr. 24. 09:36
 14/14 anonim ***** válasza:
12 es vagyok, hát igen így már más a helyzet így meglehet érteni, lényegében a gyermekkori sérelme az ami miatt úgy reagál, de ezt valahogy a szüleivel kéne meg beszélje és lezárja végre ha ennyire nyomasztja amit meg is értek
2020. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!