Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok nőnél előjön kisbaba...

Sok nőnél előjön kisbaba mellett a napi dühkitörés, veszekedés, kiabálás a férjjel, a babánál és a háztartásban sokat segitő férj és nagyszülők mellett?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam elő (azért okom is van rá szerintem, de a streszt csak így tudom levezetni, ameddig nem dolgozom újra és nincs lehetőségem a gyerekek mellett mást is csinálni, ami kiakaszt), de én csak egynek számítok - nem soknak :)


Mondjuk én szoktam is mondani, hogy ha most nem kiabálom ki magamból, szétpukkad a fejem. Az apjuk meg röhög rajta, hogy felőle úgy dühöngök, ahogy akarok, nem zavarja a dobálózás.

2015. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Én is jelentkezek! :)

Bár ez nem is vicces, utálom, hogy ilyen vagyok.

Sokszor mondom, talán nem is nekem való az anyaság, soha nem voltam gyerekimádó, persze a lányom szeretem, de a folytonos 24 órás anyai szolgálatot nem nekem találták ki.

Az évek alatt elfogyott a türelmem, na meg jött más nagy stressz is az életembe, így a több tényező együtt kiváltotta nálam, hogy sokszor vagyok ingerült, úgy érzem, menekülnöm kellene, pihenni pár napig gyerekmentesen, persze ez lehetetlen.

3 éves a lányom, most már visszasírom a kisbabakorszakát mikor még csak azért sírt, mert éhes, vagy ölelgetésre vágyik.

A 3-4 évesekre jellemző erőpróbálgatások, ellenkezések, irreális dolgok miatti hisztik teljesen kikészítenek.

2015. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nagy valószínű, legelsősorban a kimerültség, fáradtság számlájára írható. (ugyanazt a szitut kipihenten ill fáradtan teljesen máshogy reagálja le az ember..)


néha magamon is meglepődök, megijedek...

2015. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Jesszusom, nem...nekem csak a férjem van segítségnek, de nincsenek dühkitöréseim.
2015. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez milyen gyakori, de én teljesen,, elsárkányosodtam" mióta anya vagyok. Párom rengeteget segít pedig, a kisfiunk nem sírós. Az alváshiányra fogom, meg h aggódom az anyagiak miatt. És fruszrtál, hogy nem tudok mitaanya és házitündér lenni egyszerre.
2015. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is jelen.:)

Bár a napi szintet nem állítom, de heti 2 besokallásom nekem is van. Ilyenkor el KELL menjek itthonról kikapcsolódni pár órára, mert sírógörcsöt kapok, szétrobban a fejem és mindenkit bántok magam körül, gyereket is értve.

Szinte a 2. válaszoló szavait én is ideírhatnám. Csak én egy 2,5 éves kislánnyal.

2015. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember huzamosabb ideig nem alszik, minden idejét leköti a gyerek, ezen kívül stresszel, mert 2 oldalas listát tudna írni a teendőiről, akkor igen, nem nehéz kihozni belőle a hisztérikát.


Csatlakozom. Most is épp a sírás környékez. Mondjuk ezt részben a terhesség számlájára írok, de ez van.

2015. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy latom egy egesz kis csapat gyult mar ossze.. en is csatlakozom. Mintababam van, csak akkor sir ha tenyleg szuksege van valamire es az apja es az egyik nagymama is segit mikor csak tud de -foleg az elejen- vilt hogy mindenkit elkuldtem volna melegebb eghajlatra es minden semmisegre felkaptam a vizet mintha legalabbis eppen az emberiseg sorsarol lenne szo.. eleve hirtelen haragu szemelyiseg vagyok de miota baba van meg rosszabb. Es ahogy mar irtak elottem engem is az akaszt ki nagyon hogy nem tudok legalabb egy napra kiszakadni ebbol a mokuskerekbol ez megorjit.. mert hat ugye jobol is megart a sok. Es igen tuti hogy a kialvatlansag meg egy jo nagy lapattal ratesz az egeszre. En mar ha 1 oraval is tobbet sikerul aludnom normalisabb vagyok.
2015. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem még csak pocakban van a baba, és nem vagyok egy hangos típus, de már mondtam a férjemnek, hogy jó lesz, ha kéznél lesz egy párna, amibe időnként belekiabálhatok, vagy amit püfölhetek, ha lesz hozzá energiám:D Kell valami módzser majd, hogy ne egymáson vezessük le a feszültséget, mert a kimerültséget, fáradtságot mindketten nehezen tűrjük. Nekem alapból is sokat segít, bár a nagyszülők messze laknak, így ketten leszünk a feladatra.
2015. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes a kérdés és furák az emberek.. (itt persze magamra gondolok)! A kislányom 24 órás baba volt, szó szerint. Ha nem volt kézben akkor sírt, ráadásul hasfájós volt lánylétére! A férjem non-stop dolgozott (amikor itthon volt,akkor se volt nagy segítség), anyám messze, anyós meg csak plussz gond volt (ha amúgy nem lett volna elég!). És mégsem voltak dühkitöréseim! Talán azért, mert beletörődtem, hogy magam vagyok! Aztán megszületett a fiam, ő evett-aludt! Hangját nem halottam ezenkívűl! Most: a kislányom 5 éves, egy angyal és persze csak az Oscar hiányzik, mert akkora hisztérika, mint egy díva! A kisfiam 16 hónapos, egy tündér, de Superman-nek képzeli magát! A férjem ugyanúgy dolgozik (bár mostmár segít is, felnőtt a feladathoz! :) ), anyám még mindíg messze, anyós csak a bajnak van!... A férjem meg hazajön 2,5 nap után reggel (anya hadd aludjon, megreggelizteti az aprónépet), én meg leüvöltöm a fejét, hogy mondtam 2 nappal ezelőtt a telefonba, hogy hányt a gyerek, miért adtál neki tejet! Ő meg néz rám hülyén, hogy miért üvöltök vele! Bocsi hosszú voltam, de igen: én is Sárkány lettem! :)
2016. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!