Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett az ágyról, pánikoljak?

Leesett az ágyról, pánikoljak?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kisfiam. Ma apa figyelt rá, viszont 1 percre elfordult és a kicsi leesett a kb. 40cm magas franciágyról. Már hasra fordul egy ideje és ma vissza is sikerült neki valószínüleg. A férjem legalábbis azt mondta az ágy közepén volt, aztán már csak a sírásra figyelt fel. Rögtön felsírt, kicsit piros volt a buksija, de az is gyorsan elmúlt, megnyugodott, mosolygott, kicsit még elvolt, játszottunk, most evett és alszik. Nagyon parázok, van egy 3 éves nővére, ő is esett nagyokat, de már idősebb volt, nyilván figyelem, de nem tudom vigyem-e dokihoz. Karantén van az influenza miatt, nem szeretném ha bent tartanák és ott kapna el valamit...
2020. febr. 21. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól van, jó a kedve, nem hány, nem aluszékony meg egyébként se veszel észre rajta semmi különöset, akkor nem kell orvos, semmi baja. De azért figyelgesd.
2020. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lesz gond, nyugi. Az jó, hogy meg tudott nyugodni. Vsz fájt neki és meg is ijedt, de ennyi.
2020. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Az én fiam épp 4 hónapos volt, amikor eljátszotta ugyanezt. Élete első sikeres átfordulásával. A férjem ott ült mellette a kanapén, játszottak, amikor a baba lerúgta a zokniját, lehajolt érte, és... bamm! Negyed óra keserves, vigasztalhatatlan sírés után bevittük a háziorvosi rendelőbe, mivel az nekünk kb. a szomszéd. Ott megnézte egy doki, és azt mondta, hogy szerinte nagy baj nincs, de vigyük be a kórháza a biztonság kedvéért. A gyerek még ekkor is zokogott. Be a Heim Pálba, megnézték, röntgen, nem láttak semmit, hazaküldtek. De egész nap olyan nyafi maradt. Reggelre, azt hittem elájulok, a fején egy akkora dudor, hogy kb. az egyik oldalt teljesen lefedte. Vissza a kórházba, egy másik doki megnézte az előző napi felvételt, és ő látta a repedést a koponyacsonton. Szerencsére a haematóma (vérömleny) kifelé jött, nem zavarta az agyát. Megvizsgálta szemész, neurológus... minden rendben volt egyébként, csak benntartottak megfigyelésre nyolc (!) napig! Amúgy az osztály tele volt hasonló gyerekekkel, bent megfigyelésen, baja egynek se lett. Mindenkinek szépen múlt a buci. Az enyém azóta majdnem 3, cserfes, mozgékony gyerek, semmi hatása nem lett a balesetnek.
2020. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem hinném, hogy a tiédnek baja van a leírtak alapján. (Előző voltam.)
2020. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekorvost azért csak hívd fel ő okosabbat tud mondani, mint mi itt a gyakorin. Barátnőm kisfia félévesen esett le hasonló magasságú ágyról, ott a gxerekorvos megvizsgálta a biztonság kedvéért a gyereket. Jobb félni, mint megijedni.
2020. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló eset volt,ügyeletet hívtam azt mondták vigyük be a kórházba. Ott még megkérdezték miért vittük be ,mit látunk rajta amiért úgy gondoljuk baj lehet(mert mint a te babád az enyém is gyorsan megnyugodott,nem látszódott semmi rajta) szóval kb. hülyének néztek minket. Azt mondták nem teszik ki a picit felesleges sugaraknak( röntgen) csak figyeljük 2 napig és kész. Ahogy az 1es is írta,arra kell figyelni. Nem is volt szerencsére semmi probléma.
2020. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azóta felébredt és tényleg úgy tünik nem lett baja, de azért majd 2 nap múlva leszek teljesen nyugodt 🙂
2020. febr. 21. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a vedono mondta, hogy ha ilyen elofordulna a pupillait is figyelni kell, hogy egyforma e.
2020. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nos, hívtam az ügyeletet, elmondták "hogyan vizsgáljam" és mire figyeljek. Gondoltam megírom, hátha valakinek hasznos... Van egy ún. Babinski redlex, a kis talpait kell végigsimítani és figyelni a reakciót, hogy mindkét lábikó egyformán reagál-e, ill. a pupillákra is oda kell figyelni egyformák-e, fényre egyformán reagálnak. Emelett persze aluszékonyság, hányinger, ha nem úgy mozog mint az esés előtt, ha fényre, zajra esetleg mozgatásra érzékeny. Az aluszékonyság mellett az sem jó, ha túl nyűgös "ideges" lesz- szóval ha másképp viselkedik.

Szerencsére nálunk nem lett baja, de azóta szigorúan a szőnyegen vagy a kiságyban a helye 🙂

2020. febr. 24. 04:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!