Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett az ágyról, vérzik?!...

Leesett az ágyról, vérzik?! Többi lent

Figyelt kérdés

Elaludt a kisfiam az ágyunkon ebéd után ( alapból ott alszik mellettünk... )

Nem tettem be a kiságyba mert olyankor egyből felkel. Körbepárnáztam, kimentem mosogatni. Minden egyes tányér után ránéztem, ugyanúgy aludt mozdulatlanul. A legutóbbi ránézés óta kb 2 perc telt el és orditott. Akkor már tudtam, hogy baj van. Futottam be, leesett az ágyról, hasra, fejjel előre. Felvettem, akkor vettem észre, hogy vérzik a szája széle,feldagadt és belül az ínye is vérzik. A fogainak nem lett baja ha jól láttam. Nemtudom, mit tehetnék neki vele? Első gyerekem, egyedül vagyok vele, nagyon megijedtem. Ő kb 2 percig sírt, azóta elvan, én azóta is bőgök. Jegelni kell? Mire figyeljek? És az ínyvérzéssel mit csináljak? Megnézni se engedi, de még mindig vérzik, a szája már nem.

(10 hónapos amúgy)


2019. jún. 26. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg csak leharapta a száját, viszont mivel a fejet ütötte meg, elvinnem megmutatni az orvosnak.


Az én 20 hónapos fiam tegnap a játszótéren esett el a maszokan, a száját harapta el csúnyán, nagyon vérzett.


Sajnos a száj, fej borzasztóan tud verezni

2019. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem leharapta, elharapta...
2019. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez így ebben a formában megér egy orvoslátogatást.
2019. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk ekkora gyereket eleve nem hagyunk a babaagyon kívül máshol aludni.

Ha van olyan gyümölcs kéznél, amit már evett, peresítsd le, fagyaszd le, aztán add oda neki azt eszegetni, azzal jegeli majd ott ahol kell.

2019. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
48%

Nyugodj meg először is.

Biztosan szétrepedt az ínye, vagy a szája mellett a bőr. Figyelj rá, de nem komoly, csak ilyesztő a vér miatt.

2019. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És adhatok neki így tejet? Anyatejes nagyrészt még.

Csak így a vér-tej kombó nekem fertőzésveszélyesnek hangzik

Bocsi ha hülye vagyok...

Amúgy igen igazatok van.

Máskor inkább lerakom egy pledre vagy vele alszok addig

2019. jún. 26. 13:43
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Adhatsz nyugodtan anyatejet.
2019. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Miért kéne folyton vele aludni? Nem hiszem, hogy ez minden délután kivitelezhető. Aludjon a kiságyban, az pontosan arra való, hogy ne essen ki belőle. A sérülését meg te látod, nyilván egy kis felszíni sérüléssel nem rohannék az ügyeletre, egy komolyabbal viszont igen. Figyeld, hogy nem hány-e, aluszékonnyá válik, akkor vidd dokihoz.
2019. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Semmit ne tegyél vele, max figyeld. Buksiját ütötte meg, szóval ha aluszékonyabb, nyűgös, akkor baj van. Szintén baj, ha "szalajt" a szeme, esetleg hányhat is. Agyrázkódás jelei... de ha hamar megnyugodott, azóta nincs baj, jó eséllyel nem is lesz.

Max még a fogacskákat kellene figyelni, hogy nem sérült-e, ha láthatóan igen, akkor egy fogorvosnak azért én megmutatnám.


A szájára adhatsz neki hűtött rágókát, lehet, jól esne azon nyammogni. Ha nem akar enni, ne erőltesd, előfordulhat, hogy fáj evés közben a szája/ínye. Esetleg jó lehet cicizés helyett most kivételesen kiskanállal adni a tejet. Az talán kevésbé fájdalmas, mint szívni.


Eséllyel estére teljesen túl lesz rajta ;)

2019. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Húgom múlt héten ezért volt 1 éjszakát kórházban megfigyelésen. 3 hónapos kislánya gurult le a kanapéról. De nem lett vele semmi, csak a biztonság kedvéért megfigyelték.


Legalább a háziorvost hívd fel.

2019. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!