Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba leesett az...

5 hónapos baba leesett az ágyról. Lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Körbepárnázott francia ágyon aludt, pisilte és kezet mostam, hallottam hogy felébredt szóval rohantam is be, de mire beértem pont láttam az esést, már kaptam is volna érte de pont leesett: ébren volt már és letolatott az ágyról igazából inkább lecsúszott a takarón de a hátára esett, a fejét láttam hogy emelte, az nem csapódott oda, úgy látszik már ilyen idősen is van bennük "ösztön" erre. Laminált padlóra esett, kb 40 cm magasság.

Azonnal sírt teli torokból, aztán felvettem, 2 perc alatt megnyugodott, nincs rajta semmi külső nyom.

Olvastam már erről annyit, hogy mire kell figyelni nála. Ti vinnétek orvoshoz?

Ilyen dögmelegben nem akarom, ha nem muszáj, de kicsit félek. :(


2019. jún. 27. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem vinném, felhivnám a gyerekdokit, de lehet, hogy azt mondja vidd be az ügyeletre, nekünk ez volt, nem vállalják a felelősséget. Én soha nem tudtam az ágyon hagyni, nem lettem volna nyugodt, mindig a kiságyban aludt. Nagy eséllyel semmi baja nem lesz, de nagyon pici még, nálunk másfél évesen esett egy nagyot az ágyról, a radiátor sarkán landolt, akkor kellett bevinnünk, megröntgenezték, semmi baja nem volt. Fog majd még esni, nálunk kb. 10-szer esett le eddig, de nem ilyen piciként, ő már ugrálás közben esik le.
2019. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

1-2 napig figyeld

Hányás, étvágy ilyenek, bármi szembetűnő változásnál robogjatok orvoshoz.

Amúgy nen hiszem, hogy lesz baja. Az ébren levő baba szerencsére jobban esik van védekezési mechanizmusa, mint az alvó aki lepuffan mint egy zsák.

2019. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
67%

Hogy ha a határa esett akkor lehet baja

De nem hiszem hogy megsérült

De azért fektesd hátal az ágyra és mozgasd úgy a lábait hogy a gerince is mozogjon szóval tornáztak d meg

Ha faj neki akkor vidd azonal az ügyeletre

Ez öcsém ugyan így és azt hitük hogy semmi baja utána tornásztatuk és bér viztuk sürgősegire és elmondtak hogy megrepedt az egyik csigojaja

De szerencsére már jól van

Azer figyelt a babad viselkedeset

2019. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Fú, az én fiam is leesett 4 hónaposan a 40cm-es nagy ágyról, úgy, hogy ő is körbe volt bástyázva, már szinte aludt (egyet-egyet még felpislogott), én elrohantam pisilni, mire fordultam vissza már láttam is, hogy esik. Azóta sem tudom, hogy hogy csinálta mert a bástyák a helyükön voltak.

Amiket írtál jók! Tehát, hogy azonnal felsírt, hogy megtudtad nyugtatni stb... 1-2 napig figyelj rá jobban, ha aluszékonyabb lenne vagy túl nyűgös akkor vidd el orvoshoz.

2019. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!