Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sötétben világítós cumik...

A sötétben világítós cumik veszélyesek a babára?

Figyelt kérdés

Szerettem volna venni normális cumit, de a boltban már csak világítós cumikból volt, de rengeteg féle és arra gondoltam, hogy vajon milyen anyag van benne, mitől világít, mennyire veszélyes?


És nem hiszek abban, hogy ha veszélyes lenne, akkor nem árulnák, mert a cigi is káros az egészségre, aztán mégis lehet venni, meg kőolajszármazékos babasampont is, akkor a cumikkal mi a helyzet?


Azt vettem észre, hogy nem is hagynak más alternatívát, de mitől világítanak ezek a sötétben, radioaktív anyagú vagy mi?



2020. febr. 21. 19:41
1 2
 11/11 b1812567 ***** válasza:
100%

Nem teljesen hülyeség a radioaktivitás a kérdésben, mert régebben használtak radioaktív világító festéket!

Sőt, ma is kapni tríciumos, sötétben világító dolgokat.

Bár persze egy cuminál nem ilyet fognak használni.

2020. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!