Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha beriaszt a légzésfigyelő?

Ha beriaszt a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Most nem az újraélesztés a kérdés, hanem a jobbik eset, hogyan tovább, ha addigra,mire odaérsz, semmi baj nincs? Hogyan lépsz túl ezen, mi a teendő? Honnan tudod, hogy fals riasztás volt-e, vagy igaziból nem vett levegőt egy ideig? Van olyan, hogy egészséges baba nem lélegzik addig, hogy riaszt a cucc, de utána vett volna levegőt vagy csak a csipogas mentette meg? Kötelező kivizsgálni a babát?
2020. febr. 24. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most mutatta a lányom az újraélesztési útmutatót, amit kinyomtaott (gondolom a netről szedte,gondosan meg szokta nézni a forrásokat.)

Ha jelez a készülék, de mire odaérsz minden rendben, a baba láthatóan lélegzik és jó a színe, nincs teendő. Ha odamész és könnyedén fel tudod ébreszteni a kicsit, akkor sem kell semmit tenned.

Ha nem lélegzik, kezd meg az újraélesztést és legalább egy percig csináld, utána hívj mentőt, tedd magad mellé a kihangosított telefont, és folytasd az újraélesztést amint lehet. (ha van segítséged, ő persze rögtön telefonálhat)

2020. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
említsd meg a dokinak. Ha többszörösen előfordul, akkor érdemes a kivizsgálás. Meg nézd meg, mennyire van érzékenyre állítva. Logikával ellentétben a legmagasabb/legérzékenyebb érték nem azt jelenti, hogy a legkisebb mozdulatot érzékeli, hanem az riaszt a legkevesebb idő után. Pl. a legérzékenyebbre állítva 10mp után riaszt, legalacsonyabb érzékenységben meg mondjuk csak 40mp után (az értékeket csak hasracsapva írtam)
2020. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az élesztést tudom, bár kinyomtatni jó ötlet.

Inkább ez a rész érdekes, ha igazából baj nincsen, hogy miből tudom, hogy nem is lett volna, illetve hogy mivel lendüljek ezen túl pszichésen, mert elég ijesztő belegondolni is.

2020. febr. 24. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Az újszülöttek esetében, ha riaszt vagy csak csipog de nem riaszt. Mindkettő normális, mert az első hetekben a babáknak kimarad néha a légzés 15-20mpig. És ugye a légzés figyelő 15mp nél riaszt.


Kisfiamnak az első hetekben sok riasztás volt.

De amint hozzá értem, lélegzett, nem is ébredt fel. A csipogasra sem.

Sokszor az is az oka a riasztásnak hogy túl pici a baba, nekünk ezért volt két pad.

De 2300 grammal kettő sem volt elég mindig. :)

2020. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orvosnak en megemlíteném mindenképp. Nekünk pelenkara csiptetheto van, ami grafikonokat is csinál a legzeserol, testhőjéről stb. De hat ugye volt, hogy benan tettük fel és akkor nem érzékelt. A matrac alá helyezhetőknel lehet, hogy lemaszik róla a gyerek, a matrac tul vastag vagy nem tettetek a matrac alá teli lapot. Ha a gyerek es a műszer is jól van elhelyezve a és csipogott, mindenképp jelezném a dokinak, mert pl az angel care 20 mp-et vár az első figyelmeztetéssel. Ez elég sok ahhoz hogy ha nem vagyok benne biztos, hogy a készülék falsan riasztott, akkor megemlitsem a dolgot az orvosnál.
2020. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!