Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóba üres kézzel?

Babalátogatóba üres kézzel?

Figyelt kérdés

Szerintetek illik elmenni babalátogatóba üres kézzel? És most nem Adamo hinta szintű dolgokra gondolok, de mondjuk lehet venni 1500 forintért pár csomag popsi törlőt, meg mondjuk az anyukának 1 kg gyümölcsöt ennyiből. A példa kedvéért írtam csak ezeket, hogy nem muszáj drága dolgot, csak a szándék.

Csak azért mert az egyik ismerősöm eljött 9 hónapos már amúgy is a baba, és semmit nem hozott, szó szerint semmit.

És nekem ez olyan fura. Főleg, hogy mi elég sokat segítettünk nekik mindenben, meg adtunk nekik egy csomó meg ilyesmi. Ők annyira soha semmit. De hogy még babalátogatóba is eljönnek teljesen üres kézzel, ez nekem annyira fura. Nem is a dolog, a szándék.

Pedig épp most jön nekik is a gyerek, fel is akartam ajálani nekik, hogy tonnaszámra Next, Gap stb babaruhákat oda tudom adni, de ezek után inkább álljanak a szekrényben.. És nem szegények, mielőtt valaki írná, hogy biztos nincs pénz. Nagyon is jól állnak anyagilag, semmivel nincs nekünk se több mint nekik.

Vagy csak én gondolom úgy, hogy nem illik üres kézzel menni pláne egy babához?


2020. febr. 26. 10:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha 9 hónapos a gyerek és most jött először, akkor nem lehet valami szoros a kapcsolat.


Ehhez mérten engem nem érdekelne.

2020. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Hát régen az volt, csak ugye ők nem jöttek miután meglett a gyerek többet, én meg nem fogom oda vinni a gyereket.
2020. febr. 26. 10:44
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Ez gesztus lett volna, ahogy írod, és ha a gesztust sem teszik meg, miután ti sok olyan gesztust tettetek feléjük, az azt jelenti, hogy semmire sem tartanak titeket.
2020. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan szoktam vinni, és jóleső gesztus,de sosem várom el, hogy hozzanak valamit. Szerintem kifejezetten bunkó dolog azt várni, na mivel fog beállítani. Azt meg, hogy valaki ezen rugózik, szerintem szánalmas.
2020. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%
Igazad van, olyan embernek aki sajnál rám vagy a gyerekemre egyszer az életben 1000 forintot annak én se adnék semmit oda..
2020. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, babalátogató nekem olyan 6 hétig babalátogató, megnézik az újszülöttet, bevásárolni, élni nem tudó anyukának és a babának visznek valamit, de 9 hónaposan babalátogatónak hívni furcsa még ha baba is, nem inkább titeket látogattak meg?

Anyós sose vett pl semmit a gyereknek babaként, csak ünnepekkor a mai napig, de annyira imádják egymást meg mi is anyóst hogy oké kicsit bökte a csőröm, de sose hánytorgattam volna fel, nem vagyok rászorulva.

Az meg kicsinyes hogy na egye meg amit főzött, hehe akkor is megtartom a márkás, kinőtt ruhákat. Egyáltalán honnét tudod hogy igényelte volna? Én sose adtam/adnék a gyerekre használtat.

2020. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
61%
Mi is jártunk így, nekem is rosszul esett, hogy tényleg 1 csomag pelenkára nem telik? Eszembe nem jutna üres kézzel elmenni sehova baba látogatóba...
2020. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Azt mondták, írták folyton, hogy tudják hogy nagyon ciki hogy még nem látták a gyereket, de majd jönnek, mostmárt tényleg jönnek, mostmár megyünk babát látogatni nemsoká stb..

9 hónap telt el mire ez megvalósult :D

Szóval erről volt szó, nem a mi látogatásunkról.

2020. febr. 26. 10:56
 9/41 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy mondták, hogy majd gondoljak már rájuk olyan ruhákkal , dolgokkal ha már nekünk nem kellenek :D
2020. febr. 26. 10:56
 10/41 anonim ***** válasza:
77%

Bármilyen üdvözlő vagy rokoni, baráti látogatás üres kézzel a neveletlenség jele. Ha állandó barátok vagytok, vagy gyakran jártok össze, az más.


De pl. alkalmakkor megjelenni (mint egy újszülött látogatása) üres kézzel, az tahóság. Akkor is, ha ezt kérte udvariasságból az, akit látogatsz. Veszel egy csokor virágot vagy egy doboz csokit, vagy egy üveg bort. Ezek univerzális ajándékok.

2020. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!