Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj a környezetemnek,...

Miért baj a környezetemnek, hogy én nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, barátnőm se sok volt, mert nem igénylem annyira, de a családvállalástól is irtózok, mert nekem nem ez jelenti a boldogságot, ráadásul a gyerekeket se szeretem úgy, mint mások. Nem tudom őket babusgatni és egyáltalán nem kívánok egy családot. Nagy felelősségnek érzem ahhoz mérten, hogy nekem egyébként sincs erre szükségem. Korábban rosszul éreztem magam, hogy csalódást okozok a szüleimnek ezzel pár évvel ezelőtt, de rájöttem, hogy magamnak szeretnék élni és így is teljes értékű életem van.

2020. márc. 3. 18:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel szerintem nincs gond.

Ha megtaláltad azt,aki ugyanígy gondolkodik akkor nyert ugyed van.

Nem kell mindenkinek gyereket vállalnia.

Gyakran annak sem való, akinek van.

2020. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak neked baj, hogy másnak baj. Tojd le ki mit vár el tőled, felnőtt vagy, a te életed. Anyukaként mondom, hogy nem kell mindenkinek gyerek. Ha úgy érzed, nem akarsz, akkor igyekezz hogy ne legyen, mert azt a gyerek sínyli meg.
2020. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
inkább bánom azt hogy nincs gyerekem, mint azt hogy van.
2020. márc. 3. 18:57
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi

Senkinek nem tartozol magyarazattal a saját életedrol.

Mindennek a végén derül ki,hogy bánod-e majd vagy sem?!

2020. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
45%

Remélem nem csak panaszkodni jöttél, vagy megerősítésért.


A válasz:


Mert meglepődnek a butaságnak tartott ötleten.


Hogy megértsd:


Képzeld el, hogy soha az életben nem használta egy haverod a netet. Mindenkinél van, hallja, hogy élvezik, látja, ahogy ülnek a gép előtt, nevetnek, dolgoznak, tájékozódnak, szórakoznak vele, de nem akarja megtudni milyen, hanem tartja a távolságot attól, ami egy világot letarolt, mindenki keresi, küzd érte, odavan érte, csak ő nem.

Néha persze szívnak, ha lassú, vagy bejön egy két lehúzós hirdetés, lopják az adatokat, de alapvetően szuper, és te is így gondolod. Nem kérdeznéd meg a haverod, hogy héjj már, miért nem próbálod ki? Mi az, hogy te nem netezel? Hiszen klassz, egy világ imádja! Nem döbbennél le? Nem értetlenkednél? Nem tartanád hülyének?


Így van ez a gyerekkel is, legtöbben foggal körömmel küzdenek érte, a világon szinte mindenkinek van, több is. Persze akadnak, akiknek nincs, ahogy a netet elvből elutasító emberek is léteznek..

2020. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Azért a gyerekakarást ne hasonlítsuk össze a netezéssel.

Én azért nem akarok gyereket, hogy legyen időm netezni és saját dolgaimat csinálni. Azért egy gyerek nem hasonlítható össze a netezéssel.

2020. márc. 3. 20:43
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

Ha meg akarnál, de csak egyet, akkor az a bajuk h miért nem kettőt.

Tapasztalat.

Szrd le magasról. :)

2020. márc. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
24%

Annyit hozzá tennék, hogy tényleg jó dolog egy gyerek, és csak az eleje olyan,kb 1 év nehéz, utána egyre okosabbak, elvannak nélkülünk. Nem veszik el az életet, inkább adnak, de nagyon sokat. És olyan dolgokat amit a netezes, nyaralás, utazás nem adhat.

De sztem 10 év múlva jössz majd ide h 42 éves vagy, vagy akárhány és h nem lehet gyereked, hogy dolgozd fel stb stb.

Nem rosszból írom, szimplán 10bol 9x így van, mire minden nyaralást megjartal. Minden könyvet és netes oldalt körbe olvastál, pont késő lesz.

2020. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

Én se voltam soha oda a gyerekért, de van egy 15 hónapos lányom, ezt semmivel nem lehet összehasonlítani. Ezt tényleg csak az érti, akinek van.

Ha meg nem vagy besavanyodott, akkor életed is lesz mellette, hiszen van 2 szülője, az egyik mehet ide oda mindig, majd a másik is, hárman együtt is nagyon sok programra lehet menni és jó esetben van nagyi is vagy babysitter hogy néha ketten is tudjatok menni. Én is sokat olvasok, netezek mellette. Nyaralni is járunk, idénre is le van foglalva 2 belföldi, 2 külföldi út.

Miért hiszik sokan, hogy akinek gyereke van annak már nincs élete?

2020. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
utsó kettővel nem értek egyet.
2020. márc. 3. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!