Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatok és adok is tejet....

Szoptatok és adok is tejet. Hogyan szaporítsam a mennyiséget?

Figyelt kérdés

1 hónapos babám van, igény szerint szopik. Az elején rengeteg tejem volt, míg nem állt be a kereslet-kinálat, a barátnőm kislánya pedig tápszeres, picit idősebb , hasfájós. Védőnő javaslatára adok neki tejet napi 1x, kb egy evésnyit, fejem kézi mellszívóval. Szerintem pár napja jóval többet eszik a babám, a mellem nem feszül egyáltalán, ami nem baj, neki elégnek tűnik, de fejni nem tudok. A fejés szoptatás után van, csak abból a mellből, amelyiket kiürítette a gyerekem.


Hogy növeljek vissza mennyiséget?


2020. márc. 11. 03:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nezz utana a szaporito fejesnek. Amugy nem biztos, hogy fogsz tudni fejni neki tovabbra is, en is keveset tudok mar. Erdemes a reggeli szopik utan, delelott nagyobb a mennyiseg altalaban, mint delutan.

Tulkinalatveseten amugy kockaztatsz egy esetleges mellgyulladast is, ezt nem art tudni. Facebookon a szoois csoportokban is erdemes lehet kerdezned.

2020. márc. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 4hónapja szoptatom a kisfiamat. Az elején nekem is rengeteg tejem volt, pluszban tudtam adni az unokaöcsémnek is. De kb 1,5 hónaptól már "csak" annyi van, amennyit a fiam megeszik egy nap, illetve egyszer reggel tudok lefejni 100-120ml-t (azt, fagyasztom, később jó lesz neki).

Én laktoherb teát iszok egy nap 1-2 csészével, próbálok figyelni a sok fehérjefogyasztásra (csirkemell, tej és joghurt- max fél liter-), emelett még jó tejszaporítónak minősült nálam az alma, mandulatej, és kelt tészták :)

De egy szoptatási tanácsadó biztosab jobban tudna tájékoztatni erről.

2020. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!