Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a lányomnak, hogy...

Mit adjak a lányomnak, hogy jóllakjon?

Figyelt kérdés
16 hónapos, nem szeret enni. Ekcéma miatt tejterméket még nem nagyon kaphat, eddig csak sajtot evett. Mindent megeszik ugyan, de mindenből nagyon keveset. Reggel, este tápszer (reggel 240 ml, este 380 ml, még ezt eszi a legjobban), aztán egyszer eszik de. pár falat kenyeret, kb. 1 szelet sonkát meg sajtot, ugyanennyit délután, egyszer gyümölcsöt, zabpehellyel, és ebédet, de abból is max. 10-12 mini falatot (pl. hús zöldséggel). Megint hajnalban visított, hogy éhes, megevett egy szusszra 240 tápszert (most ezt számítom reggelinek). Van ötletetek, hogy mit adjak neki, ami jobban laktat? Ha gyakrabban vagy többel hiába kínálom, nem kell neki. Ja, és vizet iszik, úgyhogy az sem veszi el az étvágyát. Nassolni bulátát szokott.
2010. júl. 25. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem jók azok az ételek, amikkel kínálod! szerintem vagy az van, hogy a relatíve sok tápszer miatt nem fér belé másból több, vagy pedig neki ennyi az igénye és kész. vannak "kisevő"gyerekek, de nem kell félni, mert ők tudják, mennyi kell. Ha kínálva van, akkor biztos, hogy eszik annyit, amennyire szüksége van, nem fog éhen halni, de szerintem vigyázz arra is, hogy ne csinálj nagy faksznit az evésből: ha nem kéri, ne tukmáld, ne szokja meg, hogy felhajtás van az evésből.
2010. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen jóéjt tápi azt hiszem, a milupától. Az épp ilyen babáknál jó, akik nem laknak jól a rendes tápitól.
2010. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tejberizst, banánt joghurttal- keksszel, vajas kalácsot.
2010. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A jóéjt tápszer HA-s? Mert csak azt ehet.

2010. júl. 25. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom is rossz evő.

Szerintem túl sok tápszert adsz neki. (persze, gondolom, örülsz, hogy abból legalább eszik.)

Reggel adj neki kevesebbet, ha mégis ennyit kér, akkor add a szokásos vizet, kevesebb tápszerrel.

Utána remélhetőleg éhes lesz. ( Bár az én lányom ha reggelizik, akkor lefekvés előtt nem akar enni, így a reggeli ált kimarad, és hamarabb kap ebédet, 11 körül. Akkor már eszik egész normális adagot. )

Lefekvéskor (1 körül) kap egy pohár rizstejet, (az is kalória, és egészséges)

Amikor felébred, gyümit eszik, kb. 3 fele.

6 körül vacsi. Vagy főtt étel, vagy szendvics, vagy ....

Este tápszert kap, amit rizstejből készítem el. Így dulpa kalória, és sosem éhes reggelig.

2010. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak 180 tápsz. adj reggel, és 9 körül reggeli péksütik túróstáska kakaóscsiga stb. barna kenyér ami majdnem fekete hátha jobban ízlene neki, virsli sütve főve kolbász sülve zalai lehet megunta a sonkát! Paradicsom uborka paprika mellé.

Ebédre próbáldd azt adni amit ti is esztek lehet a fűszeresebb kaják jobban ízlenek neki rakott cukkini rakott kel rakott répa, tök kelkáposzta zöldbab főzelék, fasirt rántotthús spagetti stb.

Nasinak ropi kuki burgonyaszirom győri keksz, vaniliás karika linzer.

Vacsorára megint kenyér valamivel vagy fonott kalács péksüti és 180 tápszer.

2010. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Oh, nem HA_s.:(

És ha az utolsó 2 étkezést felcserélnéd? Hogy először a tápi, utána a keményebb eledel?

2010. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Néhány ötletet ki fogok próbálni!

A változatossággal nincs gond, sonka helyett pl. többször eszik virslit, mondjuk azt jobban is szereti, de azért túl gyakran nem merem adni neki, hiába jó minőségű. Nyers zöldséget egyelőre undorodva kiköpi... Az előbb ebédeltünk, töltött cukkinit :) Hát, a szokásos mennyiség...

A tápszert viszont nem akarom csökkenteni, a doki javaslatára eszik ennyit (3*200 ml mond, de azért nem akarok 5 étkezésből még mindig háromszor azt etetni vele).

2010. júl. 25. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!