Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseli/viselte a kétéves...

Hogy viseli/viselte a kétéves gyereketek, ha nem látott titeket (elsősorban az anyákra gondolok) 3-4 napig? Fel lehet erre készíteni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy még tartani fog a szigorú látogatási tilalom, otthon tartózkodási utasítás akkor, amikor a kistesó meg fog születni nálunk. Ebben leginkább azt sajnálom, hogy nem láthatjuk egymást a kisfiammal. Félek, hogy rossz emlékként fog nyomot hagyni benne a húga születése.


Eddig mindössze annyi jutott eszembe, hogy majd gyakran videótelefonálunk. Legszívesebben rokonokat kérnénk meg, hogy "szórakoztassák", csináljanak neki bulisabb napokat, hogy arra emlékezzen, de ugyebár vendégfogadás sem javasolt jelenleg. Állatkerttel, kirándulással készül a férjem (természetesen csak akkor, ha biztonságos ).


2020. márc. 16. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Van 3 testvérem, egyáltalán nem emlékszem arra hogy anyu volt-e távol tőlünk. 3 nap egyáltalán nem “traumatikus”.

Amúgy mennyi idős? A fiam 3 évesen is elvan máshol nélkülem, de mi így is “neveltük”, azaz sose voltam az a félős fajta, mindig mentünk valahova születése óta, aludt másnál nélkülünk stb.

2020. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ja látom, 2 éves. Szerintem egyszerűen mond el neki hogy most ez vagy az fog történni, egy darabig apáék lesznek vele és majd jössz vissza. Bocsánat hogy ezt mondom, de lehet fel sem fog tűnni neki. Főleg ha programokat szerveznek neki. És kérlek ne, ne menjetek. Közösségi felelősségvállalás van, azzal hogy elmennek állatkertbe másokat veszélyeztetnek (és lehet magatokat is).
2020. márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben vagyok én is. Aggódtam egyébként is, de most méginkább és nem csak a fiam miatt, de jelen helyzetben nem igazán van kedvem napokig a kórházban tengődni, kvázi egészségesen. A videótelefon nekem is az egyetlen ötletem és valószínűleg az egyetlen megoldás is az otthonszülésen kívül.

Azon nem aggódom, hogy itthon az apjával meglesznek-e. Szerintem ilyenkor pont az a jó, ha minnél kevesebb dolog változik és élheti a “szürke hétköznapokat”. Legalább is az én fiamat jobban megborítaná, ha az apja elrángatná ide-oda. Az alvások, altatások, anyahiányos pillanatok problémásabbak, ismerve őt.

Attól is tartok igen, hogy nehogy a “kistesó” rovására írja ezt az egészet. Közben meg vhol azt érzem csak én vagyok bizonytalan és sokkal jobban kellene bíznom a gyerekemben és magamban.

2020. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Két évesen már el volt egyedül is. Soha nem neveltem "anyafüggőre"
2020. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Persze utolso, meg is fozott magara... 😅

Amugy ahogy irod kerdezo, ugy jo lesz, nem lesz traumaban!

2020. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém kisebb volt mikor sérvműtétem volt, kb fel sem tűnt neki hogy nem vagyok otthon
2020. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, rosszabb, ha bemehet és utána el kell válnia tőled, mintha néhány napig nem lát. Otthon elterelik a gondolatait, neked nehezebb lesz mint neki.
2020. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

A nagyfiam másfél éves múlt, amikor be kellett vonulnom a terhespatológiára - szüléssel együtt hat hétig voltam távol. Nem igazán hatotta meg, elvolt a családi napköziben, apjával, nagymamájával.


Ha TE nem kerítesz nagy feneket neki - pl. zokokva búcsúzós, teátrális nagyjelenet - akkor sokkal kevésbé fogja fel, hogy bármi nem megszokott történik. Pár nap az semmi.

2020. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

1,5 éves volt, mikor születtek a tesoi 5 hetig alig találkoztunk (talán háromszor) én ezerszer nehezebben viseltem, mint ő.


Miután hazamentunk, azért egy darabig haragudott rám...

2020. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hete született a kistestvér, jövő héten lesz a nagy 2 éves. Terhesség alatt, főleg a végén sokszor el volt neki magyarázva, hogy megyek majd be a kórházba a doktor bácsihoz és pár napig ott leszek és a kistestvérrel jövök majd haza,apa mama vigyáz rá addig, érezze jól magát, sietek. Hajnalban indult el a szülés, így még otthon voltam mikor felkelt, reggelit adtam neki, öltöztettem, peluscsere, minden, mint egy szokásos reggel,aztán elmagyarázva hova megyek elindultam a kórházba. Semmi nagy dráma a búcsúzásnál. Teljesen jól viselte azt a bő 2 napot, éjszaka hiányolt csak. Szeretettel fogadott,a kicsit is, aki hozott a nővérének ajándékot, amit azóta is nagy becsben tart. Semmi törést vagy haragot, féltékenységet nem láttam/látok rajta.
2020. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!