Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves a kislányom,...

Másfél éves a kislányom, szeretnék neki tejet adni. (eddig kétszer kapott babatejet kapott) Egy mindent tudó anyuka kioktatott, hogy kizárólag 2,8 %-os zacskós tejet adhatok. Ti hogy csináljátok? A védőnőm nem említett ilyen kikötéseket.

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2,8 és a 3,5-ös a rendes tej ( vagy házi tejet adj). Az 1,5-ösből már minden értékes dolgot kivontak. A tejitalnak nevezettek,pedig már nem tejek.
2010. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Tejet felforralni, lehűteni és úgy adni. Nővérem mindig felébredés után ezt adja a babának, aztán később jön a reggeli.
2010. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De lehet a tej dobozos, vagy csak zacskós lehet? Azért kérdezősködök ennyit, mert sem én, sem a férjem nem szeretjük a tejet, és nagyon nagyon ritkán vásárolok csak.
2010. júl. 25. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy dobozos, vagy zacskós, arra figyelj, hogy minél rövidebb legyen az eltarthatósága, ne legyen reggeli ital, vagy ilyenek, teljes tej legyen, piros, és lehetőleg ne a legolcsóbb fajta, jók a Mizo, Parmalat.
2010. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
én is azon logikáztam,h van olyan tej ami Laktózmentes így óvod az allergéntöl vagy van olyan magyar tej is ami bio elöállításu,bio dolgot etenek a tehénnel,bió trágyával szórják a kajáját,nem használnak káros dolgokat!ja igen,ezek rövid idölejáratu tejek!én ilyenek adnék neki inkább!vagy lehet venni friss tejet is ami felforralsz,lehütöd és adhatod is!
2010. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A laktózmentes tejjel nem óvod a gyereket az allergiától, hisz nem a tejfehérjét, hanem a tejcukrot vonták ki belőle. Arra pedig nem allergiás senki, hanem intolerancia alakulhat ki. (csak hogy tisztázzuk a fogalmakat)

Egyébként a mindent tudó anyuka nem mondott neked hülyeséget. Nem jó a zsírszegény tej, valóban a 2.8%-os a legjobb és tényleg jobb, ami nem pl. 2025-ig eltartható. :)


diet anyuka

2010. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igaza van a "mindent tudó anyukának" :) én is így tudom, hogy a legjobb a 2,8-as és zacskós, gondolom azért a zacskós, mert az nem tartós tej.
2010. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, ami a zacskós, nem zacskós tej kérdéskörét érinti: egyik ismerősöm egy tejgyárban dolgozik, és tőle kaptam infót erről (tehát nem elsőkézből származik az infóm, csupán azt tudom neked továbbmondani, amit ő mondott). Azért jobb a zacskós tej, mert azt nem tudják visszatölteni, viszont a dobozos tejjel előfordulhat, hogy a boltból visszamaradt mennyiséget töltik vissza a dobozba. Nem tudom, hiteles-e az infó, tény, hogy a zacskós tejek lejárati ideje általában rövidebb.
2010. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!