Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadék elegendő egy...

Mennyi folyadék elegendő egy 7-8 hós babábak?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a szopi (még kb. 3 étkezése anyatej) mellett mennyi víz elegendő egy nap ebben a korban. Nagyon nehezen iszik.
2010. júl. 25. 20:59
 1/2 fotucsok ***** válasza:
Az én kisfiam szinte semmit nem ivott ennyi idősen. Úgy szopizott kb mint ti, és talán még fél deci vizet sem ivott. A dr.néni azt mondta, hogy az anyatejjel még annyi folyadékot vesz magához, hogy nincs semmi baj, hisz látszik rajta, hogy minden rendben. Most 14 hónapos. 2-3-szor szopizik és talán 2 dl folyadékot iszik egy nap. Még ebben a nagy melegben, ami volt is max 2,5 dl-t. De mindig kínálgatom. Szerintem az anyatejcsis babáknál nincs ezzel gond. Azért majd a soron következő oltásnál említsd meg a saját orvosodnak is. Szerintem meg fog nyugtatni.
2010. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos mondta, hogy itassam sokat, mert kicsit be van horpadva a kutacsa. De semmit és semmiből nem akar inni. Már mindent kipróbáltam. Most kiskanállal adagolom be Neki, de nem egyszereű, mert löki ki a kezemből.

Ezért lennék kíváncsi, hogy kb. mennyit erőltesse le Neki, hogy a minimálisan elegendő szintet legalább elérjük.

2010. júl. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!